53 ја следат оваа компанија


Прочистувач на воздух Blue Pure 411 Particle + Carbon Filter + 2 години гаранција

8690 ден.

Опис

Карактеристики на производот:

Ве поздравуваме со најмалиот и најтенкиот прочистувач на воздухот на семејството Blue, Blue Pure 411. Содржи водечка светска технологија за филтрирање на Blueair и е наменет за простории до 15 m² (161 ft²) Само земете го, ставете го каде што сакате, приклучете го во, и дишете совршено чист воздух 24/7.

 • Контрола со едно копче
 • Мал но, моќен
 • Прочистува до: 15 m2

Спецификации

 • Големина на соба: 15m2
 • Индикатор за промена на филтер
 • Вклучено/исклучено тајмер: не
 • Брзина 1-2-3-исклучено
 • Димензии: висина 425 mm ширина 200 mm  длабочина 200 mm
 • Тежина: 1,52 кг (3,35 lbs)
 • Ниво на проток на воздух 60-200 m3/h (35 – 120 cfm)
 • Размена на воздух**: 5 на час (15 m2 или 161 sq.ft.room)
 • Потрошувачка на струја: 1,5-10 W
 • Ниво на бучавост: 17-46 dB(A)
 • Просечна промена на филтер: шест месеци***

360 Степени

Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите

Energy efficient

Energy Star-сертифицирани прочистувачи на воздух

Particle + Carbon Filter

Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC.

Blue е достапен во различни бои за Pure 411. Обоената ткаенина служи како пред-
филтер.

*Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите со филтер за ситни честички Blue Pure 411. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри.

**Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат.

***Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга.

Општа грижа

Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење.
• Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта.
• Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер.
• Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот.
• Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.