53 ја следат оваа компанија


Прочистувач на воздух Blueair Classic 405 SmokeStop Filter + 2 години гаранција

34900 ден.

Опис

Нордискиот независен тест институт Testfakta го оцени Classic 405 со највисок вкупен резултат, 4,2 од вкупно 5, за своите супериорни перформанси на чистење, со максимална брзина и при низок шум (до 37 dB). Тестовите се изведуваа во лабораториите Intertek и IBR во Велика Британија. Класичниот 405 е Wi-Fi компатибилен со апликацијата Blueair Friend, има лесен интерфејс за контрола со LED копчиња за едноставно и поврзано искуство со чистиот воздух. Покрај тоа, тој обезбедува тивка, моќна и енергетски ефикасна филтрација на воздух во затворените простории, кој е речиси се без алергени или предизвикувачи на астма.

Карактеристики на производот:

 • Поврзување/сензори: Wi-Fi, Blueair Friend Компатибилност, Blueair Aware Компатибилност
 • Проток на воздух: 120-350m3/h
 • Бучавост: до 52dB
 • Индикатор за замена на филтер: ИМА
 • Големина на просторија: 40m2
 • Димензии (висина х ширина х дебелина): 590 x 500 x 275 mm
 • Сертификати: AHAM Verified, Energy Star, ARB (0 Ozone)
 • Земја на потекло: Шведска
 • Тежина:  14kg
 • HEPASilent Филтер: Филтер за честички, SmokeStop™ Филтер
 • Бренд: Blueair
 • Тип на производ: прочистувач на воздух
 • Тркалца: има опција
 • Порошувачка на енергија: 15-90W/h
 • Clean Air Delivery Rate (CADR): за чад-476m3/h, за прашина-510m3/h, за полен-510m3/h

Smoke-stop Filter

За отстранување на гасовитите загадувачи, како што се чадот од цигари или испарливите органски соединенија (VOCs). SmokeStop ја користи истата патентирана HEPASilent технологија како нашите филтри за честички за отстранување на 99,97% од штетните честички како што се поленот и прашината од воздухот.

Particle Filter

Отстранува 99,97% од честичките во воздухот како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Комбинацијата од електростатско и механичко филтрирање значи помалку густа филтерски медиум и Whisper-Silent испорака на чист воздух.

HEPA Silent Technology

HEPA Silent технологијата ги обединува најдоброто во електростатичката и механичката филтрација. Нејзината револуционерна комбинација на напредни филтри и инкапсулирани комори за полнење на јонски честички осигурува дека вашиот Blueair прочистувач обезбедува резултати далеку подобри од само механичката или електростатичката технологија.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.