10% попуст на единствениот прочистувач на воздух со траен филтер Ionic Care Mk со потрошувачка на струја помалку од 2 денари на ден + бесплатна достава во вредност од 11 799 ден. по цена 10 600 ден.

Вредност

11799 ден.

Попуст

10%

Заштеда

1199 ден.

Купени: 4

Добивате

Прочистувач на воздух со траен филтер Ionic Care Mk во боја по избор + бесплатна достава

*Спецификациите на производот можете да ги погледнете во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.12.2018 до 20.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Бесплатна достава за сите градови во Македонија.
 • По купување на купонот потребно е да се контактира компанијата на телефон 078 423 798 или e-mail ioniccaremacedonia@gmail.com за организирање на доставата.
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Спецификации на производот:

 • Филтер што се мие/брише и не се менува (доживотен)
 • Потрошувачка на енергија: максимум 12 вати (троши струја помалку од 2 денари на ден/за 24 часа)
 • Напојување: 220-240 V / 50 Hz
 • Максимална просторна површина за која е наменет при стандардна висина на таванот: максимум 75 м2
 • Тежина: 3,1 кг
 • Бучава: до 8 dB (бесшумен)
 • Капацитет на воздухот: до 65 m3 / час. (за три часа чисти просторија од 75м2)
 • Ефикасност при прочистување: до 97% од прав, полен, бактерии, вируси, мувла, (пм честички од 0,3 до пм10) и други хемикалии
 • Производство на озон: не е детектирано над 0,005 ппм (при лимит од 0,05 ппм)
 • Производство на лесно негативно наелектризирани јони на растојание од 50 см: 4,2 x 105/ cm3
 • Производство на лесно негативно наелектризирани јони на растојание од 250 см: 2,7 x102 / cm3
 • Достапен во три бои: црна/бела/сива
 • Земја на производство НРК

Како до почист воздух во вашиот дом? 

Искористете го НОВОГОДИШНИОТ ПОПУСТ НА ПРОЧИСТУВАЧОТ НА ВОЗДУХ СО ТРАЕН ФИЛТЕР- Ionic CARE Triton X6-  

Единствениот ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ СО ТРАЕН ФИЛТЕР што се мие/брише - Ionic CARE Triton X6 – е чешки производ, кој веќе десет години успешно се продава во Чершка, Полска, Словачка и др, а во последните три години е прогласуван за производ на годината во Чешка (2015, 2016 и 2017 година).  

Предностите на Ionic CARE  се што тој е 97% ефикасен во простор од 75м2, нуди нула трошоци за филтри бидејќи поседува доживотен филтер, нуди минимум оперативни трошоци бидејќи троши помалку од 2 денари струја на ден, лесно се управува и чисти, потполно е бесшумен, комбиниран прочистувач е со јонизатор, има три нивоа на работа и доаѓа со 2 години гаранција. 

Прочистувањето на воздухот се одвива целостно тивко бидејќи циркулацијата на воздухот во уредот ја обезбедува системот на електронски ветер, заменувајќи ги феновите. Нечистотиите се налепуваат на електростатскиот привлекувач и тоа микро-честичките од воздухот со големина од пм 1 до пм 10,  но и помали,  вклучително и вируси, бактерии, полен, хемикалии, спори од мувла и никотин и слични загадувачи.  

Ionic CARE го неутрализира и јонскиот дисбаланс кој постои во урбаните средини, каде бројот на негативните јони е значително намален, за разлика од нивниот огромен број во природата. Негативните јони се особено важни и делотворни за нас бидејќи тие го подобруваат дишењето, метаболизмот, отпорноста на организмот, го подобруваат сонот, но и работоспособноста, ги ублажуваат депресивните состојби, го урамнотежуваат крвниот притисок, па затоа голем е бројот на прочистувачи на воздух кои на воздухот му нудат и дополнителна јонизација, како што е токму и Ionic CARE. 

Ionic CARE Triton X6 зазема малку простор а чисти многу. Заради филтерот кој е траен (без додатни трошоци за промена на филтри), заради бесшумното работење, како и заради малата потрошувачка и лесното орджување, тој е одличен прочистувач на воздух кој ќе го користите во текот на целата година без да го штедите филтерот, ќе го користите и зиме, но и лете.

Елена Т: „Во моментов го користам прочистувачот на воздух Ionic-care. Од производот сум премногу задоволна, од причина што истиот е софистициран и практичен, беззвучен, лесно се чистат филтрите. Топло го препорачувам на сите потрошувачи кои претходно имале проблеми со алергии, очекуваат принова....“

Ѓорѓи К.: „Тивок, лесен за одржување, пристапна цена, ефикасен.“

Ова се коментарите од задоволни корисници кои можат да се најдат на веб страната на Ionic Care Macedonia. На веб страната се наоѓа и видеото за чистење и одржување, како и сите мерења и потврди за неговата ефикасност издадени од страна на реномирани државни чешки институции. 

Забелешка: Според EGM бр. EX6042956, инструментот е целосно во согласност со хигиенските стандарди. 

Уредот не е извор на прекумерни концентрации на озон. Концентрацијата на озон е под границата на чувствителност на цевката за детекција. 

ГАРАНЦИЈА 

Ionic-CARE доаѓа со 24 месеци гаранција и сервис од минимум 5 години, согласно законските прописи. 

ОВЛАСТЕН СЕРВИС 

Сервис обезбедува увозникот, МЕТАР ДООЕЛ Скопје.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.