Прочистувач на воздух Blueair Classic 405 SmokeStop Filter + 2 години гаранција

40000 ден.

34900 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Купи го овој производ со Mastercard и добиј 5% бонус во твојата торбичка!

Опис

Нордискиот независен тест институт Testfakta го оцени Classic 405 со највисок вкупен резултат, 4,2 од вкупно 5, за своите супериорни перформанси на чистење, со максимална брзина и при низок шум (до 37 dB). Тестовите се изведуваа во лабораториите Intertek и IBR во Велика Британија. Класичниот 405 е Wi-Fi компатибилен со апликацијата Blueair Friend, има лесен интерфејс за контрола со LED копчиња за едноставно и поврзано искуство со чистиот воздух. Покрај тоа, тој обезбедува тивка, моќна и енергетски ефикасна филтрација на воздух во затворените простории, кој е речиси се без алергени или предизвикувачи на астма.

Карактеристики на производот:

 • Поврзување/сензори: Wi-Fi, Blueair Friend Компатибилност, Blueair Aware Компатибилност
 • Проток на воздух: 120-350m3/h
 • Бучавост: до 52dB
 • Индикатор за замена на филтер: ИМА
 • Големина на просторија: 40m2
 • Димензии (висина х ширина х дебелина): 590 x 500 x 275 mm
 • Сертификати: AHAM Verified, Energy Star, ARB (0 Ozone)
 • Земја на потекло: Шведска
 • Тежина:  14kg
 • HEPASilent Филтер: Филтер за честички, SmokeStop™ Филтер
 • Бренд: Blueair
 • Тип на производ: прочистувач на воздух
 • Тркалца: има опција
 • Порошувачка на енергија: 15-90W/h
 • Clean Air Delivery Rate (CADR): за чад-476m3/h, за прашина-510m3/h, за полен-510m3/h

Smoke-stop Filter

За отстранување на гасовитите загадувачи, како што се чадот од цигари или испарливите органски соединенија (VOCs). SmokeStop ја користи истата патентирана HEPASilent технологија како нашите филтри за честички за отстранување на 99,97% од штетните честички како што се поленот и прашината од воздухот.

Particle Filter

Отстранува 99,97% од честичките во воздухот како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Комбинацијата од електростатско и механичко филтрирање значи помалку густа филтерски медиум и Whisper-Silent испорака на чист воздух.

HEPA Silent Technology

HEPA Silent технологијата ги обединува најдоброто во електростатичката и механичката филтрација. Нејзината револуционерна комбинација на напредни филтри и инкапсулирани комори за полнење на јонски честички осигурува дека вашиот Blueair прочистувач обезбедува резултати далеку подобри од само механичката или електростатичката технологија.

Детали за испорака

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.