Kids Week - Специјална зделка за донации! Купи купон и донирај сума по избор во хуманитарното здружение Проект Среќа за помош на децата со социјален ризик

Цена од

100 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени: 19

Добивате

Секој може да донира според можностите! Избери купон зависно од сумата која сакаш да ја донираш

Опции на понудата:

Донација од 100 ден. 100 ден.
Донација од 200 ден. 200 ден.
Донација од 300 ден. 300 ден.
Донација од 500 ден. 500 ден.

*Сумата од секој купен купон ќе биде донирана во хуманитарното здружение Проект Среќа со цел заедно да помогнеме за реализација на проекти за образование и едукација на децата од социјално загрозени средини

Услови

  • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
  • Со секој купен купон донираш во хуманитарното здружение Проект среќа

Опис

Децата се најмладите и најкревките членови на заедницата чија среќа и правилен развој го детерминира и развјот на општеството. Да бидеме хумани и да помогнеме секое дете да има среќно и убаво детство!

Основана во 2015 година, организацијата Проект Среќа за многу кратко време стана синомим за среќа кај децата, синоним за транспарентна и исполнителна работа, градење на филантропско и хумано општество, кое создава можности за децата во социјален ризик, со акцент на децата кои живеат во сиромаптија, и во  рурални средини. Сите прокети на кои работи здружението се насочени кон подобрување на квалитетот на живеење на децата во социјален ризик.

Проект среќа разработува проекти за помош во образование, едукација и развој на потенцијалот на децата кои имаат помалку можности. Тука може да погледнете дел од тековните и минатити епроекти кои ги има реализирнао ова хуманитарно здружение http://www.proektsreka.mk/proekti/2019/

Проект Среќа, има своја дата база со над 1200 регистрирани деца членови, од цела земја, со кои континуирано работи, и ги вклучува во проектите, но и им асистира во секојдневните потреби.

Со над 3000 донаторски соработки со компании и физички лица, и над 10 000 000 денари поделена помош, на годишно ниво, нашето здружение е лидер во помош и поддршка на децата со помалку можности.

Заедно можеме многу повеќе, прашање е само, дали сакаме!

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.