Ефикасни производи за силна и здрава коса во VATANMED! До 17% попуст на шампон, витамини, спреј или сет од производи за коса по избор

Цена од

1530 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1850 ден.

Попуст

17%

Заштеда

320 ден.
 • Бул. Крсте Мисирков бр.3/1 Скопје

  Одведи ме таму

  070503490

  [email protected]

Добивате

Производи за коса по избор: 

 • Шампон за коса, цена: 1850 ден.  1530 ден.
 • Витамини за коса, цена: 3100 ден. 2770 ден.
 • Спреј за коса, цена: 2460 ден. 2150 ден. 
 • Сет производи за коса (шампон, витамини и спреј), цена: 6150 ден. 5230 ден. 

Повеќе информации за производите, прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2022 до 15.11.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот производите можете да ги подигнете директно во клиниката VATANMED Скопје
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Шампон (300 мл) против опаѓање на коса и иритација на скалпот ги зајакнува корените,го смирува скалпот и благодарение на богаството на витамините, како про-витамин В5 и минерали во својот состав на природна база ги регенерира оштетените нерви на косата. Новата коса расне силна,сјајна и исклучително отпорна од надворешни влијанија.

Спреј (100мл) на природна база потикнува побрз раст на косата.

Витамини мулти (60 табелети) од растителни екстракти (коприва, зелен чај, семе од грозје) минерали и витамини како В6, В7, калциум, д-биотин, малтодекстрин се силна формула наменета за нервот на коренот, влакното и нашиот имунолошки систем.

За компанијата

Клиниката ВАТАНМЕД е еден од водечките светски центри за трансплантација на коса. Основана во 2007 година во Истанбул, Турција а денес е распространета на четири континенти (Европа, Африка, Азија и Америка) во вкупно 22 земји. 
 
Нашата клиника е домаќин на илјадници пациенти од целиот свет и ви стои на располагање со безболни методи, турски медицински специјалисти, најсовремени технолошки системи, максимален број на графтови, максимален, гарантен сертификат (доживотна гаранција) кој е валиден во сите 22 меѓународни подружници, 15 години искуство и следење на пациентот по процедурата.
 
Услугите на клиниката:
 • Трансплантација на коса
 • Трансплантација на веѓи
 • Трансплантација на трепки
 • Трансплантација на брада
 • Трансплантација на мустаќи
 • PRP третмани
 • Мезотерапија
Привилегиите на клиниката
 • Професионален турски тим
 • Напредна технологија
 • 15 години искуство
 • Доживотно гаранција
 • 24/7 поддршка од нашите експерти 
Методи и третмани во клиниката ВАТАНМЕД 
 • Метод ФУЕ (FUE екстракција на фоликуларните единици)
  Најново достигнување во техниките на трансплантација на коса. Коренот на косата се зема со врвовите на микромоторот еден по еден под анестезија и се вметнуваат во безвлакнестиот дел внимавајќи да се постават еден по еден според насоката на косата.
 • Sapphire метод 
  Најпопуларната метода во која наместо челични игли се користат сечила од Сафир за извлекување на графтови (влакнени фоликули). Овие сечила од сафир имаат попрецизни можности за садење за време на операцијата и побрзо време на закрепнување на пациентот.
 • DHI метод (FUE DHI директна имплантација на коса)
  Метод на трансплантација без оштетување на постоечката коса и без отварање на канали 
 • PRP (Platelet Rich Plasma)
  PRP е крвна плазма богата со тромбоцити добиена од сопствената крв на пациентот. Оваа плазма со години се користи во медицината заради силниот ефект на регенерација и заздравување на ткивото, исто така содржи бројни фактори на раст и биоактивни протеини кои влијаат во обновувањето на косата.
  По извршената трансплантација на коса со PRP терапијата овозможува полесно зараснување на раните и ефикасно одржување на пресадените фоликули на влакната.
 • Мезотерапија на коса
  Ова е нехируршки, безболен метод за стимулирање и враќање на растот на косата. Мезотерапијата на коса е процес на инјектирање на специјални нутритивни коктели во средниот слој на кожата (мезодерм) на главата. Овој метод ја стимулира циркулацијата на скалпот и ги стимулира активните фоликули на косата, поради што е еден од најдобрите методи против опаѓање на косата кај мажи и жени.
Сите луѓе кои имаат над 18 години и немаат хронични заболувања можат да ги користат нашите услуги, нашата цел е да ја вратиме самодовербата и насмевката на сите на кои им е потребна.
 
Нашите подружници во други држави:
 • Истанбул
 • Албанија
 • Косово
 • Србија
 • Босна
 • Полска
 • Италија
 • Германија
 • Мексико 
 • Романија
 • Шпанија
 • Брегот на слоновата коска
 • Ирак
 • Кенија
 • Етиопија
 • Бахреин
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.