Уживајте во Банско (14.03-27.04.2023)! До 15% попуст на ноќевање со појадок, појадок и вечера или All Inclusive ноќевање + користење на СПА во St. George Ski & Holiday 4*

Цена од

1860 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2120 ден.

Попуст

12%

Заштеда

260 ден.

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во двокреветна соба 2,120 ден. (34 еур)
1,860 ден. (30 еур)
HB ноќевање во двокреветна соба 3,191 ден. (51 еур)
2,728 ден. (44 еур)
Аll Inclusive ноќевање во двокреветна соба 3,928 ден. (63 еур)
3,410 ден. (55 еур)

Понудата е по лице за едно ноќевање и во истата е вклучено:

 • Користење на релакс зоната (финска и арома сауна, парна бања, внатрешен загреан базен, простор за релаксација, џакузи, фитнес центар)
 • Wi-Fi насекаде во комплексот (UNIFI SYSTEM)
 • Паркинг според достапност
 • Туристичка такса и ДДВ
 • Детска игротека и бебешко креветче
 • Бањарки и влечки
 • Превоз од и до станица на ски лифт 
 • Ски гардаробер 

*Понудата не важи од 10.04 до 16.04.2023 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.03.2023 до 27.04.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку [email protected] или телефон 359 885 597 885 (од 8:00 - 17:00 часот)
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Максимален капацитет за престој во двокреветна соба е 2 возрасни лица + 1 дете до 3.99 години
 • Максимален капацитет за престој во студио е 2 возрасни + 1 дете до 11.99 години
 • Максимален капацитет за престој во апартман со една спална соба е 2 + 2 деца или до 4 возрасни лица
 • Минимален број на лица за престој во апартман со две спални соби е 4 лица (кои го платиле полниот износ)
 • Максимален капацитет за престој во апартман со две спални соби е 4 возрасни + 2 деца
 • Пријавувањето во хотелот е после 14:00 часот а одјавувањето е пред 12:00 часот
 • Понудата не важи од 10.04 до 16.04.2023 
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За дете од 0 до 3.99 години сместувањето е бесплатно 
 • За дете од 4 до 12.99 години на дополнително легло се доплаќа 16 € за BB, 24 € за HB и 32 € за All Inclusive ноќевање во апартман 
 • За дете над 13 годиини или трето возрасно лице на дополнително легло се доплаќа 24 € за BB, 36 € за HB и 42 € за All Inclusive ноќевање во апартман
 • За единечно сместување (single occupancy) во двокреветна соба се доплаќа 36 € за BB или HB и 42 € за All Inclusive ноќевање
 • За сместување во апартман се доплаќа 10 € за едно ноќевање
 • Со четири закупени ваучери сместувањето во апартман со две спални е без дополнителна доплата за апартманот
 • За миленици до 5 кг. се доплаќа 10 € за едно ноќевање
 • Алкохолните пијалоци и сите пијалоци во лоби барот се доплаќаат на лице место

Опис

HB програма:

Појадок (7:30-10:00ч.) во ресторан Dolce Vita - свежо печен леб и тестенини, путер, шведска маса: јајца, англиски појадок, сланина, меки колачи, палачинки, пржени парчиња, домашна пита, тестенини, ладни колбаси и сирења, солени и слатки закуски, џемови, компоти, житарки и корнфлекс, јогурт, сушено овошје, свежо сезонско овошје и зеленчук, јогурт, овошно млеко, храна со малку маснотии.
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе, капучино, млеко, топло чоколадо), вода и овошни сокови

Вечера (18:30 - 21:00) во ресторан Dolce Vita - вечерата е на гастро концептот на хотелот и вклучува свежа храна, специјални понуди од локалната кујна. Разновидни свежи салати, мезе, DIY модул - зеленчук и зачини, избор на сирења, супи, скара, Вегетаријански јадења, готвени јадења, тестенини и пици, Carving Station - специјална викенд понуда навечер (цела риба, прасе, мисирка, ребра, печено говедско месо и сл.), разновидни десерти и сезонски овошје, сладолед, свежо печен леб.
Пијалоци: Топли пијалоци и овошни сокови

All Inclusive програма:

Појадок (7:30-10:00ч.) во ресторан Dolce Vita - свежо печен леб и тестенини, путер, шведска маса: јајца, англиски појадок, сланина, меки колачи, палачинки, пржени парчиња, домашна пита, тестенини, ладни колбаси и сирења, солени и слатки закуски, џемови, компоти, житарки и корнфлекс, јогурт, сушено овошје, свежо сезонско овошје и зеленчук, јогурт, овошно млеко, храна со малку маснотии.
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе, капучино, млеко, топло чоколадо), вода и овошни сокови

Ручек (12:30-14:00) во ресторан Долче Вита - разновидни свежи салати, супи, топли мезе, готвени јадења - месни и немесни, скара, разновидни десерти и сезонско овошје, свежо печено леб;
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе - еспресо, капучино, млеко), трпезна вода и разни сокови. Бугарско точено пиво и точено вино - црвено и бело, бугарски високоалкохолни пијалоци - ракија, вотка, џин, нане, рум, мастика, ликер, виски.

Ужина (15:00-16:00 часот) - попладневен чај, кафе, мали колачи

Вечера (18:30 - 21:00) во ресторан Dolce Vita - вечерата е на гастро концептот на хотелот и вклучува свежа храна, специјални понуди од локалната кујна. Разновидни свежи салати, мезе, DIY модул - зеленчук и зачини, избор на сирења, супи, скара, Вегетаријански јадења, готвени јадења, тестенини и пици, Carving Station - специјална викенд понуда навечер (цела риба, прасе, мисирка, ребра, печено говедско месо и сл.), разновидни десерти и сезонски овошје, сладолед, свежо печен леб.
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе - еспресо, капучино, млеко), трпезна вода и разни сокови. Бугарско точено пиво и точено вино - црвено и бело, бугарски високоалкохолни пијалоци - ракија, вотка, џин, нане, рум, мастика, ликер, виски.

За компанијата

Хотелот St. George Ski & Holiday во Банско и луксузен хотел кој располага со двокреветни соби, студија и апартмани. Ентериерот на сместувањето се одликува со раскошен стил кој ги спојува традиционалното и модерното. Сместен во срцето на Банско овој хотел ќе ги задоволи сите ваши желби и потреби како гости и ќе ви овозможи да уживате во неговиот луксуз, а воедно и во убавините на природата која го опкружува.

За деца: детски базен, детски соба. бесплатно користење на базен со минерална вода, парна бања, арома сауна, џакузи, сауна, интернет.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.