45% попуст на проверка, прочистување и дополнување на клима уред во автомобил со r134a фреон од ВИТАЛЕДА во вредност од 1800 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

Вредност

1800 ден.

Попуст

45%

Заштеда

810 ден.

Преостанато време

Купени: 23

 • Благоја Стефковски 36, Скопје, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 511 8544

  service@vitaleda.mk

Добивате

Проверка, прочистување и дополнување на клима уред во автомобил со r134a фреон 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.04.2021 до 20.10.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резeрвација на термин
 • Доколку купонот не е искористен во определениот рок, средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Климатизацијата има многу предности - се користи во пролет и лето, кога се обезбедува оптимална температура во внатрешноста на кабината, а во есен и зима, кога брзо се суши во автомобилот, без да ги замаглува прозорците. Како и секој дел од автомобилот и климатизацијата, потребно е одржување - редовно сервисирање и ракување со системот најмалку 15 минути неделно.
Најчест проблем кај уредите е недостаток на разладна течност и валкан филтер за воздух. Еднаш годишно препорачуваме проверка на истите.

Самиот процес опфаќа три фази, празнење на системот со фреон, при што се врши и контрола на количествот, вакумирање односно чистење на инсталацијата пред се од влага и вишок масло и дополнување на прецизно количество на нов или прочистен во филтерот на машината, фреон. Процесот трае од 15-25 минути

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.