8 ја следат оваа компанија


Првиот ултрасоничен “MESH’’ инхалатор во Македонија

4000 ден.

Опис

Инхалаторот GRÜNLUFT VK 8201 е најмалиот ултрасоничен инхалатор во светот и со својата тежина од само 87 грама(без батерии), како и опцијата да работи на адаптер во струја или на батерии, го прави лесен и практичен за употреба на било кое место : во домот, во канцеларија, при патување и др.
- за третман на респираторни заболувања како астма, алергии, хроничен бронхит, фарингитис и сл.
- Инхалаторот VK 8201 е исклучително ти
вок ( <36 dB), што овозможува пријатна употреба, особено кај бебиња и деца.
- Специјалната “mesh” технологија како и големината на честиците (≤ 4 µм) овозможуваат целосно искористување на лекот, како и лесно продирање на лекот до белите дробови.
- Овој производ е произведен од материјали кои не се штетни за корисниците ( BPA FREE)!!!
- Работи само со притискање на едно копче
- Германска технологија
- Сетот содржи: инхалатор (главен дел) х1 , маска за возрасни х1, маска за деца х 1, црево за поврзување на маската х2, дел за уста х1, адаптер за струја х1, батерии (АА) х2, платнена торба х1, картонска кутија х1

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "KM Medical"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е основана во 1993 година и е една од првите веледрогерии која се занимава со ПРОДАЖБА и СЕРВИС на медицинска опрема. За сите овие години откако постоиме, клиентите секогаш претставуваат приоритет во нашето работење. Нашето мото е Минатото за традиција - квалитет за иднина!
Нашата палета на производи вклучува голем избор на мерачи на крвен притисок, мерачи на шеќер во крв, инхалатори, прочистувачи (јонизатори) и овлажнувачи (освежувачи) на воздух, стетоскопи, инфра – црвени солукс лампи, дигитални топломери, концентратори на кислород, уреди за ноќна апнеа, УВ лампи за дезинфекција и друга медицинска опрема.

Традиционално соработуваме со светски реномирани фабрики за производство на медицинска опрема. Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е ексклузивен овластен увозник и дистрибутер за компаниите BOKANG, Elettroplastica, Tianjin Empecs Medical (Medisign), efbe – schott, KARE Medical,Citizen, Jumper, Greatcare и др.
 

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.