8 ја следат оваа компанија


img

- 36%

Пулсоксиметар С101А3

2500 ден.

1600 ден.

Преостанато време

Опис

 • Пулс оксиметарот е медицински уред за мерење на сатурацијата на кислород во крвта и опсегот на срцевата фрекфенција(пулс), користејќи го прстот. Кислородната сатурација овозможува проценка на транспортот на кислород преку дишењето. Таа е важен параметар во проценката на респираторната функција.

 • Малиот и лесен дизајн овозможува и професионална и домашна употреба.

 • Работата на две батерии го прави овој уред пренослив и со тоа секаде и во секое време можете да го употребите.( батериите не се вклучени)

 • Може да ги користат сите лица над 5 години.

 • Гаранција: 12 месеци

 • Боја: бела

 • Уредот доаѓа без батерии

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "KM Medical"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е основана во 1993 година и е една од првите веледрогерии која се занимава со ПРОДАЖБА и СЕРВИС на медицинска опрема. За сите овие години откако постоиме, клиентите секогаш претставуваат приоритет во нашето работење. Нашето мото е Минатото за традиција - квалитет за иднина!
Нашата палета на производи вклучува голем избор на мерачи на крвен притисок, мерачи на шеќер во крв, инхалатори, прочистувачи (јонизатори) и овлажнувачи (освежувачи) на воздух, стетоскопи, инфра – црвени солукс лампи, дигитални топломери, концентратори на кислород, уреди за ноќна апнеа, УВ лампи за дезинфекција и друга медицинска опрема.

Традиционално соработуваме со светски реномирани фабрики за производство на медицинска опрема. Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е ексклузивен овластен увозник и дистрибутер за компаниите BOKANG, Elettroplastica, Tianjin Empecs Medical (Medisign), efbe – schott, KARE Medical,Citizen, Jumper, Greatcare и др.
 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.