12 ја следат оваа компанија


Pure Inulin (198,5 gr.)

1662 ден.

Шифра:

CV0203

Опис

100% природни влакна Pure Inulin содржи 100% чист прашок инулин добиен од цикорија. Инулинот е природна состојка, т.е. растворливо растително влакно, кое ниеден од нашите дигестивни ензими не може да го свари, па така до дебелото црево стигнува во непроменета форма. Дозирање: 5,8 гр Дозирања во пакување: 34 СОСТАВ 5.8 гр Инулин ВНИМАНИЕ! При употреба на производот Pure Inulin задолжително внесувајте доволна количина на вода секој ден. Се препорачува постепено зголемување на количината на Pure Inulin додека не ја достигнете дневната доза. Ако употребувате лекови или други додатоци на исхраната, земајте ги барем 2 часа пред или по употреба на Pure Inulin. Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.