100% природни производи за здрав живот! 20% попуст на путери и масла по избор од Biocosmos

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

112 ден.

Попуст

20%

Заштеда

22 ден.

Купени: 91

 • Скопје - Центар (позади Работнички универзитет)

  Одведи ме таму

  02 240 3768

  info@biocosmos.mk

 • Oхрид - спроти Охридска банка

  Одведи ме таму

  02 240 3768

  info@biocosmos.mk

 • Битола (во стара чаршија позади влезот на пазарот)

  Одведи ме таму

  02 240 3768

  info@biocosmos.mk

Добивате

Опции на понудата:

Путер од кикирики (200 гр.) 112 ден. 90 ден.
Путер од лешници (200 гр.) 289 ден. 231 ден.
Путер од бадеми (200 гр.) 293 ден. 234 ден.
Протеин микс путер (200 гр.) 200 ден. 160 ден.
Органски Шиа путер (150 гр.) 315 ден. 252 ден.
Органско кокосово масло 600 гр 518 ден. 414 ден.
Органско кокосово масло 300 гр 285 ден. 228 ден.

*Сите производи од Bio Cosmos погледнете ги ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2019 до 30.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 ден.
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на info@biocosmos.mk со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број
 • За нарачки под 900 ден. доставата соодветно се доплаќа при примањето на нарачката

Опис

Путер од кикирики

 • Состав: Кикирики, хималајска сол (0.5%). 
 • Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. 
 • Начин на употреба: Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути.
 • Потекло: Македонија.
 • Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место.

Путер од лешници

 • Состав: Лешник, хималајска сол (0.5%). 
 • Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. 
 • Начин на употреба: Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути.
 • Потекло: Македонија.
 • Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место.

Путер од бадеми

 • Состав: Бадем, хималајска сол (0.5%). 
 • Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. 
 • Начин на употреба: Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути.
 • Потекло: Македонија.

Протеин микс путер

 • Состав: Кикирики, бадем, протеин од ориз, хималајска сол (0.5%). 
 • Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. 
 • Начин на употреба: Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути.
 • Потекло: Македонија.
 • Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место.

Органски Шиа путер

 • Состав: Ши путер сиров, органски, необработен, добиен од јатката на Африканското ши-дрво.
 • Потекло на суровината: Африка.
 • Не содржи ГМО.
 • Начин на употреба: За козметички цели,се користи како путер за тело, самостојно, или во комбинација со нерафинирано кокосово масло. Како природно козметичко средство може да се користи и како балсам за усни, како восок за коса, може да му се додаваат чисти етерични масла, или да се користи како хранлив додаток во други козметички производи.
 • Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување.
 • Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК занон за ОЗ и IACB стандард.

Органско кокосово масло 600гр.

 • Состав: ладно цедено кокосово масло.
 • Земја на потекло: Филипини.
 • Нутритивни вредности количина по оброк 1 супена лажица: Енергија 120.4 kcal, масти 14 гр, од кои заситени масти 13.5гр, монозаситени масти 0.5гр, холестерол 0гр, јагленихидрати 0гр, протеини 0гр.
 • Сертифициран органски квалитет од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард

Органско кокосово масло 300гр.

 • Состав: ладно цедено кокосово масло.
 • Земја на потекло: Филипини.
 • Да се чува на суво и ладно место.
 • Нутритивни вредности количина по оброк 1 супена лажица. Енергија 120.4 kcal, масти 14 гр, од кои заситени масти 13.5гр, монозаситени масти 0.5гр, холестерол 0гр, јагленихидрати 0гр, протеини 0гр.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.