64% попуст на пакет за белеење заби со индивидуално изработени калапи за заби со специјален гел и целосно безбедна метода за во домашни услови во ПЗУ 11 Октомври во вредност од 7800 ден. по цена од 2800 ден.

РАСПРОДАДЕНО

64% попуст на пакет за белеење заби со индивидуално изработени калапи за заби со специјален гел и целосно безбедна метода за во домашни услови во ПЗУ 11 Октомври во вредност од 7800 ден. по цена од 2800 ден.

Цена

2,800 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

7,800 ден.

Попуст

64%

Заштеда

5,000 ден.

Купени : 1

 • Христо Татарчев бб Кисела Вода Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 2774 975

 • contact@pzu11oktomvri.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Пакет за белеење заби:

 • индивидуално изработени калапи за белеење (за двете вилици)
 • гел за употреба во домашни услови
 • пакет за подготовка на забите пред белеење: чистење на камен, полирање и премачкување со флуор (за чувствителни заби)
 • контролите се вклучени во цената
 • видлив резултат за само неколку дена

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.11.2017 до 30.12.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон или e-mail.
 • Ординацијата работи во 2 смени: 09-16 и 11:30 - 19 часот

Опис

Модерното време во кое живееме се повеќе поставува високи стандарди кои се однесуваат на квалитетот на живеење, со особен акцент на естетиката во сите сфери од животот. Така секој поединец што води сметка за својот изглед и добро здравје, посветува особено внимание на состојбата на своите заби. Забите се орган кој освен функционална, има и естетска функција, која е многу важна за квалитетот на животот на секој поединец-како физиолошка, така и психолошка. Сите знаеме колку е важна убавата насмевка - колку е таа важна за оној кој ја дава и колку радост му носи на оној за кого е наменета.

Сите би сакале да имаат убава и блескава насмевка! Со текот на годините, забите попримаат потемна нијанса. Тоа може исто така да се должи и на претерана употреба на обоени напивки-кафе, темни сокови, црвено вино и сл. Потемнувањето на забите не е проблем кој не може да се надмине. Тоа се решава релативно едноставно, со избелување на забите. Постапката на избелување е безболна, релативно едноставна и целосно безопасна метода. На претходно комплетно санирано забало се зема отпечаток,од кој се излеваат модели и се изработуваат силиконски калапи за секој пациент посебно.

Во тие калапи, пациентот сам нанесува гел за избелување и ги носи во домашни услови по неколку часа дневно. Резултатот е видлив многу брзо, после неколку дена од употреба на гелот. Калапите се носат онолку време колку што е потребно за да се постигне посакуваниот ефект и нијанса. На крајот на третманот следи флуоризација на забите и упатство за понатамошен режим на живот.

Стоматолошката ординација "11 октомври" ги нуди сите современи услуги за оралното здравје и естетски изглед на вашите заби. Секојдневните интервенции на пломбирање, лечење на заби, естетско избелување на заби, коронки и мостови, екстракции, чистење на камен, пескарење, калапчиња за заби и останати услуги придонесуваат за среќни насмевки и задоволни пациенти. Стоматолошката ординација има склучено договор и со Фондот за здравствено осигурување на Македонија и се наоѓа во склоп на здравствениот дом во Кисела Вода.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ