56% попуст на избелување на потемнет заб - ендодонско белеење за заби кои се потемнети од удар, траума, пломба или друг фактор во ПЗУ 11 Октомври во вредност од 1800 ден. по цена од 800 ден.

РАСПРОДАДЕНО

56% попуст на избелување на потемнет заб - ендодонско белеење за заби кои се потемнети од удар, траума, пломба или друг фактор во ПЗУ 11 Октомври во вредност од 1800 ден. по цена од 800 ден.

Цена

800 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,800 ден.

Попуст

56%

Заштеда

1,000 ден.

 • Христо Татарчев бб Кисела Вода Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 2774 975

 • contact@pzu11oktomvri.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Избелување на потемнет заб - ендодонско белеење за заби кои се потемнети од удар, траума или друг фактор

 • Ендодонско белење заб
 • Преглед и контрола

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.11.2017 до 30.12.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон или e-mail.
 • Ординацијата работи во 2 смени: 09-16 и 11:30 - 19 часот

Опис

Промената на бојата на предните заби е козметички проблем кој често бара корективни мерки. Иако ресторативните методи , како што се коронки и фасети се достапни, дисколорцијата често може успешно да биде поправена и со белеење.

Потемнувањето на забите често се случува поради следниве причини:

 • Трауматска повреда на забот
 • Третман на коренскиoт канал на забот
 • Ортодонтско придвижување (не често)
 • Возраста може да биде поврзана со промена на бојата.
 • Реставрација (пломби)
 • Дефекти поврзани со користење на дрога

Што е внатрешно белење?

Промена на бојата може да се случи на повредените и инфицирани заби, како и после ендодонтски третман. Кога ова се случува , се користи средство за внатрешно избелување на забот. Успешни резултати може да се постигнат во рок од една недела од почнување на третманот, но сепак ,постапката може и да се повторува неколку пати до посакуваниот резултат.

Стоматолошката ординација "11 октомври" ги нуди сите современи услуги за оралното здравје и естетски изглед на вашите заби. Секојдневните интервенции на пломбирање, лечење на заби, естетско избелување на заби, коронки и мостови, екстракции, чистење на камен, пескарење, калапчиња за заби и останати услуги придонесуваат за среќни насмевки и задоволни пациенти. Стоматолошката ординација има склучено договор и со Фондот за здравствено осигурување на Македонија и се наоѓа во склоп на здравствениот дом во Кисела Вода.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

snezhanaveljnovska

Ova e laga... Doktorkata upotrebuva obicen hidrogen..posle sto nema nikakov efekt na belenje..Cista izmama.

Член на Grouper од: 20-02-2014
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ