49% попуст на алерго тест - испитување на 30 алергени од ПЗУ Биотек Лабораторија во вредност од 2250 ден. по цена од 1150 ден.

РАСПРОДАДЕНО

49% попуст на алерго тест - испитување на 30 алергени од ПЗУ Биотек Лабораторија во вредност од 2250 ден. по цена од 1150 ден.

Цена

1,150 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,250 ден.

Попуст

49%

Заштеда

1,100 ден.

Купени : 27

 • ул. Аминта 3ти бр.44(Ленинова) 1000 Скопје, Македонија

 • 078 492 294, 02 3112 464

 • labaratorija@bioteklab.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 07:30h - 19:30h Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Алерго тест - испитување на 30 алергени

 • нутритивен
 • инхалаторен
 • комбиниран
 • педијатриски
 • географски

* Потребно е да изберете еден од 5те наведени панели


Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.11.2017 до 28.12.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин
 • Алеригиските тестови се наменети за лица над 7 години
 • За деца помали од 3 години консултирајте се со лекарот во Биотек на телефон 072 214 241

Опис

Брзо, прецизно и точно одредување на причината за вашата алергија.

Чуствителноста кон алергии се менува во текот на животот, па така, доколку во младоста до 15та година не сте имале алергиска реакција, истата може да се јави во подоцнежниот период од животот како резултат на различни фактори.

БиоТек лабоаторија ви нуди најсовремени алергиски тестови кои имаат панел со најголем број алергени (30) и единствени се кои содржат „CCD blocking solution” кој нуди 100% сигурен резултат и избегнување на лажно позитивен резултат.

БИОТЕК веќе 17 години работи со врвни светски производители во областа на биохемија, имунологија, микробиологија и молекуларна биологија, а од неодамна ја отвори и својата порва лабораторија во Македонија со најсовремена опрема мониторирана директно од Англија.

Во прилог е краток опис за секој од 5те алерго тестови и алергените кои се испитуваат.

Комбиниран Panel 30 MIX A - 30 алергени:

 • Dermatophagoidespteronyssinus
 • Dermatophagoides farina
 • Домашна прашина
 • Евла
 • Бреза
 • Леска
 • Мешани треви
 • Phleum pretense ( тимотиева трева)
 • Пелин
 • Амброзија
 • Камилица
 • Мачка
 • Коњ
 • Куче
 • Alternaria alternate (домашна мувла)
 • Јајце
 • Млеко
 • Казеин
 • Киви
 • Банана
 • Смоква
 • Лешници
 • Кикирики
 • Соини зрна
 • Целер
 • Пченично брашно
 • Овесно брашно
 • Школки – микс
 • Морска риба – микс
 • CCD мешавина df

Инхалаторен - 30 алергени

 • (полен)Dermatophagoidespteronyssinus
 • Dermatophagoides farina
 • Acarus Siro (житна грина)
 • Бубашваба
 • Евла
 • Бреза
 • Леска
 • Багрем
 • Бука
 • Маслинка (полен)
 • Врба
 • Топола (полен)
 • Мешани треви
 • ’Рж (полен)
 • Пелин
 • Коприва
 • Амброзија
 • Амброзија кратка
 • Златошипка
 • Мачка
 • Коњ
 • Куче
 • Морско прасе
 • Крава
 • Зајак
 • Латекс
 • Penicillium
 • Aspergillus
 • Cladosporiumherbarum
 • Alternia alternate
 • CDD мешавина

Нутритивен - 30 алергени:

 • Лешници
 • Кикирики
 • Пченкарно брашно
 • Бадеми
 • Сусам
 • Сончоглед (семки)
 • Тиква (семки)
 • Соини зрна
 • Млеко
 • Белка од јајце
 • Жолчка од јајце
 • Компир
 • Целер
 • Морков
 • Домат
 • Морска риба микс
 • Школки – микс
 • Авокадо
 • Смоква
 • Киви
 • Јаболко
 • Портокал
 • Банана
 • Камилица
 • Пченично брашно
 •  ’Ржано брашно
 • CCD 1 Bromelain
 • CCD 2 рен пероксидаза
 • CCD 3 Ascobatоксидаза

Педијатриски Panel 30 PEDI A - 30 алергени:

 • Dermatophagoidespteronyssinus
 • Dermatophagoides farina
 • Полен (бреза, евла, леска)
 • Мешани треви - Амброзија
 • Пелин
 • Мачка
 • Куче
 • Alternia alternate
 • Латекс
 • α-Lactoalbumin
 • β-Lactoalbumin
 • Казеин
 • Лактоферин
 • Млеко
 • Белка од јајце
 • Жолчка од јајце
 • Лешници
 • Кикирики
 • Пилешко месо
 • Школки – микс
 • Морска риба – микс
 • Банана
 • Соини зрна
 • Морков
 • Пченично брашно
 • ’Ржано брашно
 • Овесно брашно
 • Камилица
 • CCD мешавина

ГеографскиPanel 30 VEN A - 30 алергени:

 • Acarus Siro
 • Tyrophagusputres
 • Lepidoglyphud destructor
 • Glycophagusdomesticus
 • Euroglyphusmaynei
 • Домашна прашина
 • Dermatophagoidespteronyssinus
 • Dermatophagoides farina
 • Мачка
 • Куче
 • Коњ
 • Крава
 • Пердуви микс
 • Бубашваба
 • Убод од пчела
 • Убод од оса
 • Мравја киселина
 • Убод од бумбар
 • Убод од оса (Dollchovespula)
 • Болва од мачка
 • Латекс
 • Багрем
 • Ран полен од дрвја
 • Топола (полен)
 • Овес, зоб
 • Пченица
 • Коприва
 • Златоношипка
 • Сончоглед
 • CCD мешавина
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ