За прв пат во Македонија Виртуелна реалност во стоматологијата! 80% попуст на ултразвучно чистење на забен камен + пескарење + полирање со абразивна паста во Стоматолошка Ординација Onyx Dent во вредност од 1400 ден. по цена од 280 ден.

Цена

280 ден.

Вредност

1400 ден.

Попуст

80%

Заштеда

1120 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 63

 • Булевар трета Македонска бригада бр.47

  Одведи ме таму

  077 888 866

  onyxdentmk@gmail.com

Добивате

 • ултразвучно чистење на забен камен
 • пескарење
 • полирање до висок сјај со абразивна паста
 • обработка на парадонтални џебови
 • комплетен дентален преглед и план за понатамошна терапија

* Сето ова го добивате во едни поинакви услови: за прв пат во Македонија со помош на Виртуелната реалност може да имате чувство дека се наоѓате некаде далеку додека добивате целосен стоматолошки третман.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.05.2019 до 20.06.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин на телефон 077 88 88 66
 • Работно време на ординацијата е од понеделник до петок од 9 до 20 часот и сабота од 9 до 14 часот
 • При итни случаи ординацијата стои на располагање на пациентите и во недела.
 • Ординацијата има склучено договор со фондот за здравствo

Опис

Најчестата причина поради која го избегнуваме одењето на стоматолог е стравот од машините и непријатниот звук во текот на работата.Затоа нашиот тим во ОНИКС-ДЕНТ реши да воведе нов начин за релаксација на нашите пациенти во текот на стоматолошките интервенции со користење на Виртуелна реалност,така додека стоматологот ја изведува процедурата Вие виртуелно се наоѓате на плажа,во некоја шума и т.н. Повеќе информации можете да погледнете на следниот ЛИНК.

Услуги кои може да ги добиете во нашата ординација покрај чистењето на забниот камен се и следните:

 • пломбирање со висококвалитетни нанокомпозитни пломби
 • пломбирање кај деца со пломби во боја
 • ендодонтско лекување на заби
 • вадење на заби
 • изработка на сите видови на протези
 • метал-керамички и безметални zirconia коронки и мостови
 • изработка на ноќни штитиници за заби
 • професионално белеење на заби

Ординацијата има склучено договор со ФЗОМ и е секогаш отворена за нови матични пациенти со тоа што за сите кои ќе станат наши матични пациенти во месец март и април има дополнителен попуст од 15%  на метал-керамичките и безметалните коронки и мостови и на протезите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.