85% попуст на специјалистички ортодонтски преглед во ПЗУ ОРТОНОВА во вредност од 1000 ден. по цена од 149 ден.

РАСПРОДАДЕНО

85% попуст на специјалистички ортодонтски преглед во ПЗУ ОРТОНОВА во вредност од 1000 ден. по цена од 149 ден.

Цена

149 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

85%

Заштеда

851 ден.

Купени : 8

 • Бул. Јане Сандански бр. 17 општина Аеродром Скопје 1000 Скопје, Македонија

 • 070 397 807

 • julijana@ortonova.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 11:30 - 19:30

Добивате

Специјалистички ортодонтски преглед:

 • Локален статус на усна шуплина
 • Анализа на орофацијална функција
 • Анализа на мандибуларен и максиларен лак
 • Анализа на оклузија
 • Дентален статус
 • Фото анализа
 • Гнатометриска анализа
 • Анализа на студио модел
 • Поставување на дијагноза
 • Поставување на план на терапија

+ Дополнителни 30% попуст на терапијата, односно местење на фиксна или мобилна протеза доколку се установи дека е потребна.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.11.2017 до 30.12.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!

Опис

Ако насмевката е главното оружје за убавиот изглед, тогаш правилниот раст и развој во орофацијалниот предел е главниот адут за убава насмевка. 

Целта на ортодонтската дијагноза е да се препознаат и проценат морфолошките и функционалните отстапувања, како и отстапувањата во растот и развојот на краниофацијалниот скелет на личноста.

Подобар живот започнува со убава насмевка, а убавата насмевка секогаш го остава најсилниот впечаток. Специјалистичката ординација по ортодонција Ортонова ви овозможува да бидете горди на вашата насмевка, да ја задржите природната убавина на вашите заби и да ја разубавите насмевката. Ординацијата е предводена од доктор, специјалист по ортодонција и магистер на стоматолошки науки, кој има посетувано голем број доедукации, семинари и разни крсеви, кои помогнале да биде во тек со сите светски новитети во обаласта на стоматологијата, како би можеле денеска да се работат безпрекорно и кај нас.

Ви нудиме пријатен и модерен амбиент, каде секогаш можете да се чувствувате пријатно, опуштено, комлетно заштитени, безболно излекувани и најсовремено разубавени. Работиме исклучиво со висококвалитетни и биокомпатибилни материјали од реномирани светски производители и освен што сме специјализирани за сите видови протези, може да ви понудиме и услуги од областа на ендодонција, протетика, естетска и детска стоматологија, бидејќи се грижиме за сите ваши дентални фамилијарни потреби.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ