55% попуст на дијагноза преку жива крв со темен микроскоп (Dark Microscope) во ПЗУ Парацелзус во вредност од 4000 ден. по цена од 1790 ден.

РАСПРОДАДЕНО

55% попуст на дијагноза преку жива крв со темен микроскоп (Dark Microscope) во ПЗУ Парацелзус во вредност од 4000 ден. по цена од 1790 ден.

Цена

1,790 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,000 ден.

Попуст

55%

Заштеда

2,210 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 1

 • ул. Кленоец бр. 87

 • 02 3063 129; 070 343 924

 • info@paracelsus.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 18:00

Добивате

Дијагноза преку жива крв со темен микроскоп (Dark Microscope) ја отсликува целокупнтана состојба на организмот:

 • Моменталната состојба на крвната плазма
 • Бројот и состојбата на црвените крвни клетки
 • Кисело-базниот сооднос во организмот
 • Можните труења со тешки метали
 • Проточноста на крвта
 • Можните блокади на крвните клетки
 • Можните органски пореметувња
 • Постоењето на паразити

* Пациентот преку екранот го следи испитувањето на живата крв на темен микроскоп т.е. ја следи во живо


Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.11.2017 до 31.01.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Следете го во живо испитувањето на вашата крв преку темен микроскоп. Со дијагнозата преку жива крв се дознава состојбата на самиот организам, присуство на паразити и бактерии, било какви промени во крвта кои укажуваат на некоја болест. 

ПЗУ ,,Парацелзус” е ординација по општа медицина со интеграција на алтернативна медицина. Во нашата ординација се применуваат најновите техники и методи за подобрување и исцелување на Вашето психичко, ментално и физичко здравје.

Во рамките на ординацијата, за Вашето психичко, ментално и физичко здравје, се грижат:

 • Др. Билјана Лазарова, доктор по општа медицина, со долгогодишно искуство, дипломирана на Медицинскиот факултет во Скопје
 • Силвана Пехмоеллер, психотерапевт и терапевт по алтернативна медицина со долгогодишно искуство, која своето образование го стекнува во најпознатата школа за алтернативна медицина во Германија, Paracelsus
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ