50% попуст на 10 третмани со енергетски активен кислород - Парацелзус во вредност од 3000 ден. по цена од 1500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

50% попуст на 10 третмани со енергетски активен кислород - Парацелзус во вредност од 3000 ден. по цена од 1500 ден.

Цена

1,500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1,500 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 1

 • ул. Кленоец бр. 87

 • 02 3063 129; 070 343 924

 • info@paracelsus.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 18:00

Добивате

10 третмани со енергетски активен кислород


Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.04.2017 до 31.05.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Нашето добро чувство зависи од доволното снабдување со кислород во нашето тело. Притоа квалитетот, односно содржината на енергија е и биорасположливост на вдишениот кислород е од големо значење, не квантитетот.

Во слободната природа егзистира еднаква количина на позитивен и негативен електрицитет. Оваа рамнотежа може да се попречи со ослободување (позитивен остаток), или со таложење (негативен вишок) на еден или поголем број полнежи (електрони). Доколку природниот удел на негативни електрони значително  опадне, телото повеќе не е во состојба оптимално да го искористи кислородот кој го прима со вдишување.

Негативно  наелектризираните јони се природен составен елемент на нашиот вдишен воздух и поради тоа претставува терапија без несакани ефекти

Клиничките обиди покажаа дека воздушните јони во значителна мера:

 • Ја зголемуваат динамичката работоспособност и концентрација
 • Имаат релаксирачко, олабавувачко и смирувачко дејство и го зајакнуваат имунолошкиот систем
 • Го прочистуваат воздухот и делуваат бактерицидно и фунгистатично
 • Ја зголемува Ph вредноста на крвта
 • Имаат позитивно влијание кај заболувањата на дишните патишта како астма, бронхитис, заболувања на носот и споредните шуплини
 • Можат поволно да влијаат врз активноста на нервите, жлездите и респираторната активност

Можат да пројават поволно влијание при висок крвен притисок, главоболки, мигрени, тинитус и општа исцрпеност

Парацелзус - Советувалиште за здраво живеење 
Во Парацелзус се применуваат најновите техники и методи за подобрување и исцелување на Вашето психичко, ментално и физичко здравје.

Во рамките на ординацијата, за Вашето психичко, ментално и физичко здравје, се грижат:

 • Силвана Пехмоеллер, психотерапевт и терапевт по алтернативна медицина со долгогодишно искуство, која своето образование го стекнува во најпознатата школа за алтернативна медицина во Германија, Paracelsus
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ