75% попуст на проценка на функцијата на тироидната жлезда (преку анализа на крв) на TSH, Anti TPO и Anti TG тироидни хормони во дијагностичка лабораторија ПЗУ Павлина во вредност од 2400 ден. по цена од 599 ден.

Вредност

2400 ден.

Попуст

75%

Заштеда

1801 ден.

Купени: 60

 • ул. Огњан Прица бр. 39 (н. Кисела вода)

  Одведи ме таму

  02 2771 112

  pzupavlina@gmail.com

Добивате

Проценка на функцијата на тироидната жлезда (преку анализа на крв):

 • TSH – во вредност од 500 ден.
 • FT4 – во вредност од 500 ден.
 • Anti TPO – во вредност од 700 ден.
 • Anti TG – во вредност од 700 ден.
Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и добиј бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.08.2019 до 21.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Не е потребно со себе да носите здравствена легитимација, упат или плави картони
 • Не е потребно претходно закажување
 • Комплетните резултати се добиваат за 5-7 дена

Опис

Грижете се за своето здравје!

Испитајте ја функцијата на тироидната жлезда со проверка на тироидните хормони (преку анализа на крв) Со овој пакет испитувања во Дијагностичка лабораторија ПЗУ Павлина добивате можност да проверите и да бидете сигурни дека се е во ред со вашето здравје или да откриете навремено евентуална појава на некаков здравствен проблем поврзан со тироидната жлезда.

Важноста на редовните прегледи и испитувања е од големо значење за добро здравје и виталност. Редовните испитувања се превенција од појава на болести и здравствени проблеми. Преку крвната анализа и соодветните испитувања може да се откријат најразлични потенцијални симптоми за појава на здравствен проблем со цел да се превземат превентивни мерки против истиот навремено. Возрасните лица во одреден стадиум од својот живот најчесто имаат некаков проблем со тироидната жлезда. За жал, симптомите на тироидните заболувања не се препознаваат секогаш навреме.

За проценката на состојбата и функцијата на тироидната жлезда, од непроценлива важност се групата на тестови кои со едно име се нарекуваат TFT (Thyroid Function Test) - тоа се лабораториски тестови кои се изработуваат од крв, со кои се врши проценка на функцијата на тироидната жлезда. Ви овозможуваме да направите проверка за проценка на тироидната функција со следните тестови: FT4, FT3 и TSH

Препуштете се на тимот професионалци во ПЗУ Павлина кои ќе се погрижат за вашето здравје!

За ПЗУ Павлина

Основани 2009 година, ПЗУ Павлина е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.