67% попуст на проценка на функцијата на тироидната жлезда (преку анализа на крв) на TSH, FT4 и FT3 тироидни хормони во Дијагностичка лабораторија ПЗУ "Павлина"во вредност од 1800 ден. по цена од 599 ден.

РАСПРОДАДЕНО

67% попуст на проценка на функцијата на тироидната жлезда (преку анализа на крв) на TSH, FT4 и FT3 тироидни хормони во Дијагностичка лабораторија ПЗУ "Павлина"во вредност од 1800 ден. по цена од 599 ден.

Цена

599 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,800 ден.

Попуст

67%

Заштеда

1,201 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 33

 • ул. Огњан Прица бр. 39 (н. Кисела вода) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 2771 112

 • pzupavlina@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 16:00

Добивате

Проценка на функцијата на тироидната жлезда (преку анализа на крв) на TSH, FT4 и FT3 тироидни хормони

*резултатите се добиваат за 2-3 работни дена 


Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.01.2017 до 15.02.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Не е потребно со себе да носите здравствена легитимација, упат и плави картони
 • Понудата важи само за лабораторијата ПЗУ "Павлина" во Скопје
 • Не е потребно претходно закажување
 • Резултатите се испраќаат по e-mail за 2-3 работни дена од испитувањето

Опис

Грижете се за своето здравје!

Испитајте ја функцијата на тироидната жлезда со проверка на тироидните хормони (преку анализа на крв) Со овој пакет испитувања во Дијагностичка лабораторија ПЗУ Павлина добивате можност да проверите и да бидете сигурни дека се е во ред со вашето здравје или да откриете навремено евентуална појава на некаков здравствен проблем поврзан со тироидната жлезда.

Важноста на редовните прегледи и испитувања е од големо значење за добро здравје и виталност. Редовните испитувања се превенција од појава на болести и здравствени проблеми. Преку крвната анализа и соодветните испитувања може да се откријат најразлични потенцијални симптоми за појава на здравствен проблем со цел да се превземат превентивни мерки против истиот навремено. Возрасните лица во одреден стадиум од својот живот најчесто имаат некаков проблем со тироидната жлезда. За жал, симптомите на тироидните заболувања не се препознаваат секогаш навреме.

За проценката на состојбата и функцијата на тироидната жлезда, од непроценлива важност се групата на тестови кои со едно име се нарекуваат TFT (Thyroid Function Test) - тоа се лабораториски тестови кои се изработуваат од крв, со кои се врши проценка на функцијата на тироидната жлезда. Ви овозможуваме да направите проверка за проценка на тироидната функција со следните тестови: TSH, FT4 и FT3 (испитување на тироидни хормони)

Препуштете се на тимот професионалци во ПЗУ Павлина кои ќе се погрижат за вашето здравје!

За ПЗУ Павлина

Основани 2009 година, ПЗУ Павлина е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ