До 50% на специјалистички преглед или кинезитерапија и dry needeling од физијатар од ПЗУ Превентива 99

Цена од

599 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1200 ден.

Попуст

50%

Заштеда

601 ден.

Купени: 1

 • Јордан Мијалков 20, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3179333; 070215528

  amsat_preventiva@yahoo.com

Добивате

Опции на понудата:

Комплетен специјалистички преглед од физијатар 1,200 ден. 599 ден.
Кинезитерапија + Dry Needeling 2,000 ден. 1,199 ден.

*За користење на втората опција е потребен претходен специјалистички преглед

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.01.2020 до 20.02.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително e претходно закажување на термин
 • За користење на втората опција е потребен претходен специјалистички преглед
 • Едно лице може да искористи максимум 2 купони
 • Купоните може да се користат од 15.01.2020

Опис

Нашата ординација за физикална медицина и рехабилитација работи со проблеми од повеќе области со посебен осврт првенствено на неоперативно лекување на дискус хернија, протрузија, екструзија и слично. Без разлика дали станува збор за цервикална,торакална или лумбална дискус хернија.

Нашиот персонал е составен од висококвалификувани-дипломирани физиотерапевти со познавања на областа на киропрактика,рефлексотерапија.
Нашиот персонал се состои од доктор специјалист физијатар и дипломирани физиотерапевти
Работиме под неоперативно лекување на дискус хернија со декомресиона терапија ласер магнет, електротерапија како и schokwave terapija терапија со ударни бранови за трајно решение на проблемот со калцификати.

Кинезитерапија – лечење со помош на движење .Специјализирани индивидуални вежби за секоја патологија.Специјализирани вежби за болести во детска возраст (особено посебни системи за коретивно делување на рбетниот столб во развојниот период),возрасни лица, вродени и стекнати деформитети како и состојби после повреди.

Dryneеdling (СУВИ ИГЛИ) претставува успешна медицинска терапија, која користи многу тенки игли без лекарства со цел лекување на болка,мускулескелетни дисфункции, главоболки
и други невролоски проблеми.
Dryneеdling методата го менува начинот на кој телото чувствува болка и му помага истовремено да го излекува долготрајниот мускулен спазам. Најдобри ефекти се постигнуваат во комбинација со вежбите кои ви ги одредува вашиот физиотерапевт. Се изведува со тенки игли по специфицни точки од вешт терапевт кој е едуциран и сертифициран за оваа метода. Потполно безбедна метода која има потврдени ефекти во различни интернационални студии во областа на физикалната терапија и рехабилитација.

За компанијата

Нашата ординација за физикална медицина и рехабилитација работи со проблеми од повеќе области со посебен осврт првенствено на неоперативно лекување на дискус хернија, протрузија, екструзија и слично. Без разлика дали станува збор за цервикална,торакална или лумбална дискус хернија.

Нашиот персонал е составен од висококвалификувани-дипломирани физиотерапевти со познавања на областа на киропрактика,рефлексотерапија.
Нашиот персонал се состои од доктор специјалист физијатар и дипломирани физиотерапевти
Работиме под неоперативно лекување на дискус хернија со декомресиона терапија ласер магнет, електротерапија како и schokwave terapija терапија со ударни бранови за трајно решение на проблемот со калцификати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.