За лице без брчки! До 53% попуст на Princess третман за брчки или зголемување на усни со хијалуронски филери во Рес Хумана

Цена од

9000 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

18000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

9000 ден.

Преостанато време

Купени: 3

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

Опции на понудата:

Princess Volume 18,000 ден. 9,000 ден.
Princess Filer 15,000 ден. 7,500 ден.
Princess Rich 12,000 ден. 5,600 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.07.2022 до 30.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

*Прегледите ги извршува Др.Емилија Минова
Постигнете совршен изглед брзо, безбедно и едноставно

Со годините кожата станува потенка и губи од својот волумен, доаѓа до промена на квалиетот на кожата и намалување на масното ткиво на образите, се намалува синтезата на хијалурон и колаген, стресот и сончевото зрачење уште повеќе го интензивираат тој процес, како резултат на тоа се појавуваат брчки и вдлабнатини на лицето. Во светската литература се смета дека првите знаци на стареење на кожата и губење на хијалуронот почнува веќе после 35-тата година, но секако има варијации во зависност од генетиката и стилот на живот. Последниве години станаа популарни дермалните филери на база на хијалуронска киселина кои се вбризгуваат во кожата и ги потполнуваат брчките, ги обликуваат контурите на лицето и го зголемуваат волуменот на усните.

Филерите од најновата генерација се базирани на хијалуронска киселина која природно се наоѓа во нашиот организам а галвна функција и е да ја врзува водата, што ги прави апсолутно безбедни и не се алергени. Хијалуронската киселина е природна состојка на организмот. Таа има позитивно влијание врз кожата, го привлекува молекулот на водата, ја навлажнува кожата и ја зголемува нејзината заштита од штетното влијание на ултравиолетовите зраци и и дава на кожата еластичност и виталност станува збор за моќна супстанција чија количина се намалува со текот на годините, и како резултат на тоа кожата се суши, ослабува и се појавуваат брчки.

Основата на третманот со хијалуронски филери се базира на надокнадување на хијалуронската киселина која се губи со годините. Предностите на филерите: моментален ефект алтернатива на хируршка операција еднократна процедура со трајни резултати – меѓу 6 и 12 месеци не се бара претходна подготовка за процедурата нема сезонски ограничувања – можат да се применуваат во секое време на годината Постапката се изведува на тој начин што филерот-хијалуронот се аплицира со помош на мали тенки игли, процедурата е безбедна и комфорна и трае околу 30 минути а ефектот е веднаш видлив. После третманот може да се појави црвенило коe изчезнува за неколку часа.

Најчесто третирани регии со хијалуронски филери се назолабиални брчки (линиите кои се протегаат од носот до усните) Фини линии околу усните пушачки брчки Фини линии околу очите Брчките меѓу веѓите Зголемување и обликување на усните Оформување и зголемување на јаболчници и брада Подмладување Мезотерапија на лице, врат, деколте и дланки Хијалуронските филери може да почната да се употребуваат при првата појава на брчки со што се успорува процесот на стареење, филери за зголемување на усните може да ги користат и млади особи кај кои постои примарно мал волумен на усни-тенки усни или кај стари особи кај кој дошло до атрофија на ткивото во подрачјето на самите усни.

Ефектот од хијалуронските филери е веднаш видлив и трае од 6 до 12 месеци што е индивидуално и зависи од староста, мимиките и состојбата на кожата, после тој период хијалуронот се отстранува од организмот на потполно природен начин во облик на вода, без несакни ефекти а состојбата се враќа како пред третманот. Princess е линија создадена за третман на брчки и набори на лицето , за обликување на контурите на лицето, за хидрирање и подмладување на лицето, за зголемување на волуменот на усните.

Princess Volumen е наменет за третман на длабоки брчки и за зголемување на волуменот на усните, потполнување на вдлабнатини на лицето и обликување на контурите.

Princess Filer e наменет за третман на средни до длабоки брчки и за обликување на контури на усните.

Princess Rich е наменет за мезотерапија третмани за корекција на фини брчки се става површно го зголемува тонусот на кожата, ја хидрира и ја прави поеластична. Препуштете го Вашиот изглед на професионалци ќе изгледате толку природно, да никој не би помислил дека е тоа резултат на дерматолошка процедура.

За компанијата

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер

Центар за остеопороза Д-р Весна Папазоска

 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за дерматовенерологија д-р Емилија Минова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)
 • Хемиски пилинг -Neostrata
 • Мезотерапија
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели - ANTI ACNE
 • Протокол за коктели- Мезолифт и стареење
 • Протокол за коктели-Коса
 • Протокол за коктели -Хиперпигментации-Избелување
 • Протокол за коктели-Стрии и лузни
 • Дермални хијалуронски филери
 • Princess-filler (hyaluronic acid)- Универзален третман
 • Princess-volume-третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich-мезотерапија третман
 • Епилација со луменис диоден ласер Light Sheer
 • Ласерско трајно отстранување на несакани влакна
 • Фотодермолиза на фоликул на влакно

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија - највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • ЗД мамографски преглед (томосинтеза) - особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS (автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под ултразвучна контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

Педијатрија д-р Розита Хаџи Манчева (консултант Проф. Стефанка Грујовска педијатар гастроенхепатолог)

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • Систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • Лекарски уверенија за сите намени
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.