За мазна и нежна кожа! До 78% попуст на ласерска епилација за мажи и жени на регија по избор во Рес Хумана

Цена од

1190 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3000 ден.

Попуст

60%

Заштеда

1810 ден.

Преостанато време

Купени: 10

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

Еден или пет третмани за ласерска епилација на регија по избор:

Опции на понудата:

Брада 3,000 ден. 1,190 ден.
Надусници 3,000 ден. 1,190 ден.
Пазуви 4,500 ден. 1,190 ден.
Интима 7,000 ден. 3,500 ден.
Потколеници 8,000 ден. 3,500 ден.
Грб кај мажи 12,000 ден. 5,900 ден.
5 третмани епилација пазуви 22,500 ден. 5,000 ден.
5 третмани епилација интима 35,000 ден. 9,900 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.07.2022 до 30.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Во ПЗУ Рес Хумана за безболно и трајно отстранување на влакна со врвен апарат LIGHT SHEER ДИОДЕН 808 nm LASER и високо професионален тим д-р Елизабета Ризова специјалист дерматовенеролог!

Light Sheer Lumenis е златен стандард во светот кога станува збор за трајна ласерска епилација, ласерскиот систем е базиран на најсовремена ласерска технологија, обезбедува изведување на третманот со сигурност и комфор и воедно е потполно безбеден за вашето здравје. Периодот есен-зима е идеален за почеток на ласерска епилација Ефикасноста на третманот зависи од контрастот меѓу кожата и влакната најдобри резултати се постигнуваат кај особи кои имаат темни влакна и светла кожа (пред третманот не се препорачува солариум).

После 1-2 направени третмани проблемот со враснати влакна и пропратен фоликулитис наполно исчезнува. Сондата на ласерот поседува систем на ладење со што не постои ризик од изгореници Епилација со ласер е траен начин на отстранување на несаканите влакна од сите површини на телото. Ласерскиот сноп е концентриран сноп на светлина кој насочен кон кожата се апсорбира од кожниот пигмент меланин кој се наоѓа во фоликулот на влакното. Апсорбираната светлината се претвора во топлина и врши фотодермолиза на фолиулот на влакното и трајно го уништува во анагената (активна фаза на раст)

Во анагена фаза се наоѓаат 70% од влакната останатите околу 10% се наоѓаат во фаза на регресија а околу 20% во фаза на отпаѓање, затоа се потребни од 3 до 6 третмани за да се опфатат и влакната во другие фази.Временскиот интервал меѓу два третмани е од 1-3 месеци со цел да се остави време неактивните влакна да дојдат во активна фаза богата со меланин. Потребно е 2-3 недели пред третманот влакната да не се отстрануваат од корен (не Депилација, Не пинцета) дозволено е само отстранување со брич или ножичка бидејќи ни е потребен коренот од влакното.

За компанијата

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер

Центар за остеопороза Д-р Весна Папазоска

 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за дерматовенерологија д-р Емилија Минова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)
 • Хемиски пилинг -Neostrata
 • Мезотерапија
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели - ANTI ACNE
 • Протокол за коктели- Мезолифт и стареење
 • Протокол за коктели-Коса
 • Протокол за коктели -Хиперпигментации-Избелување
 • Протокол за коктели-Стрии и лузни
 • Дермални хијалуронски филери
 • Princess-filler (hyaluronic acid)- Универзален третман
 • Princess-volume-третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich-мезотерапија третман
 • Епилација со луменис диоден ласер Light Sheer
 • Ласерско трајно отстранување на несакани влакна
 • Фотодермолиза на фоликул на влакно

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија - највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • ЗД мамографски преглед (томосинтеза) - особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS (автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под ултразвучна контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

Педијатрија д-р Розита Хаџи Манчева (консултант Проф. Стефанка Грујовска педијатар гастроенхепатолог)

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • Систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • Лекарски уверенија за сите намени
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.