58% попуст на Aroma therapy масажа на грб + лимфна дренажа во ПЗУ "Твое Здравје" во вредност од 1400 ден. по цена од 590 ден.

РАСПРОДАДЕНО

58% попуст на Aroma therapy масажа на грб + лимфна дренажа во ПЗУ "Твое Здравје" во вредност од 1400 ден. по цена од 590 ден.

Цена

590 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,400 ден.

Попуст

58%

Заштеда

810 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 14

 • ул. Чедомир Минеровиќ бр. 27 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 072 603 232; 02 3201 021

 • info@tvoezdravje.com

Добивате

Aroma therapy масажа на грб + лимфна дренажа (75 min)


Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.01.2017 до 17.02.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација

Опис

Единствено и неповторливо доживување во времетраење од 1час и 15 мин. за прв пат кај нас. Комбинација од ароматерапија на грб 30мин. (масажа со етерични миризливи масла) во комбинација со лимфна дренажа на нозе 45мин.
Искусете едно ново прекрасно доживување најпрво со масажа од страна на физиотерапевти со долгогодишно искуство и кои ќе ви помогнат во намалување на напнатоста и на стресот и ќе ви овозможат потполна опуштеност. Потоа сдледуватретманот за лимфна дренажа – благопријатно искуство за тотално опуштање, детоксификација, регенерација на целиот организам и опуштање на напнатоста во нозете со помош на најсовремена апаратура.

Лимфната дренажа е една од најефикасните техники за детоксифинација на организмот. Таа врши деблокада на лимфните канали и крвните садови, што доведува до природен проток на лимфата од периферните делови на телото, и така доаѓа до смалување на отоците и болките предизвикани од претераните количини на лимфа и метаболити во телото. Има поволен ефект на нервниот, мускулниот и имуниот систем. Регенеративните ефекти од лимфната дренажа не се ограничени само на ткивото кое го дренираме, туку и на подлабоките ткива пр. кај остеопорозата, вкочанетите зглобови, болки во коските.

ПРЕДНОСТИ НА ЛИМФНАТА ДРЕНАЖА

 • Клинички докажан терапевтски метод
 • Моментални видливи резултати
 • Телото не е оптеретено со непотребно лечење
 • Одлично е прифатен од страна на пациентите и клиентите

ПЗУ ТВОЕ ЗДРАВЈЕ е современа ординација која воведува нови стандарди во примената на физикалната терапија и рехабилитација.

Во модерен амбиент опремен со врвна апаратура и високо-квалификувани кадри од областа на физикалната терапија, чие богато искуство и посветеност гарантираат квалитет.

Широкиот спектар на понуди вклучува: професионални масажи, апаратурна лимфна дренажа, шоквејв терапија, електротерапија, ултразвучнатерапија, магнет, ласер, топлотна терапија со парафин и парафанго, кинезитерапевтски вежби за корекција на деформитети, рехабилитација од повреди.

Со едноставно мото, кон единствена цел: "ТВОЕТО ЗДРАВЈЕ - НАША ГРИЖА"

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ