80% попуст на комплетен кардиолошки преглед: интернистички преглед, екг, ехо на срце, ултразвук со доплер на каротиди, ехо на тироида дијагноза и советување во ПЗУ Вимедика во вредност од 4500 ден. по цена од 890 ден.

Вредност

4500 ден.

Попуст

80%

Заштеда

3610 ден.

Купени: 100

 • Ѓуро Ѓаковиќ бр. 18 (спроти Излет кафе)

  Одведи ме таму

  02 5 110 509

  contact@vimedika.mk

Добивате

Комплетен кардиолошки преглед:

 • Интернистички преглед - анамнеза, мерење на крвен притисок
 • ЕКГ 
 • ЕХО на срце 
 • ЕХО на тироида
 • Ултразвук со доплер на каротиди 
 • Дијагноза и советување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.08.2019 до 04.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Препуштете ја грижата за вашето здравје во рацете на професионалци!

Откријте ги срцевите проблеми навреме и со помош на стручните совети на специјалистите од Вимедика постигнете врвна здравствена состојба!

Според податоците од Светската Здравствена Организација, кардиваскуларните болести се појавува како причина за смрт на 30% од вкупната смртност во светот. Според Американското Кардиолошко Здружение, 1 од 3 американци имаат КАБ. Во Европа, 47% од вкупната смртност опаѓа на кардиоваскуларните болести.

Оваа болест е одговорна за смрт на најмалку 500.000 луѓе, кои умираат како последица на акутен инфаркт на срцето. Инфаркт на срцето, како и наглата срцева смрт, можат да се случат без претходно да се јават позначајни симптоми, односно тие да бидат првата манифестација на коронарната артериска болест.

Специјалистичката установа за интерна медицина Вимедика нуди врвна грижа, брза и точна дијагностика и соодветна терапија врз основа на комплетен интернистички преглед. Прегледите ги извршува Д-р специјалист по интерна медицина Виолета Христов со помош на својот тим.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.