12 ја следат оваа компанија


qProtect (90 таблети)

616 ден.

Шифра:

FL0024

Опис

Антиоксидант со гинко   qProtect е производ кој во својот состав ја содржи билката гинко билоба. Овој производ го надополнивме со четири значајни антиоксиданти: витамин Ц, бета каротен, витамин Е и селен... Дозирање: 1-3 таблети дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 3000 И.Е. Бета каротен, 60 мг Витамин Ц, 10 И.Е. Витамин Е, 20 мцг Селен, 50 мг Лист од гинко билоба ВНИМАНИЕ! Доколку производот се зема подолг период и во поголеми дози, може да се појават: црвенило, чешање, анксиозност, несоница, пролив или повраќање. Употребата на гинко билоба не е препорачлива за време на бременост, доење, истовремено со употреба на антикоагуланси и пред операција, затоа што може да го продолжи времето на згрутчување на крвта. Пациентите со дијабет треба да се консултираат со лекар пред употреба на производот. Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.