3 ја следат оваа компанија


Querci C difence - Кверцетин, Витамин C и цинк (додаток во исхрана)

950 ден.

Опис

Додаток на исхрана

КВЕРЦИ – Ц Дифенс

Кверцетин, Цинк и Витамин Ц

 

Витаминот Ц и Цинкот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем и придонесуваат во заштита на клетките од оксидативен стрес

 

Вкупна количина: 36,00 г

60 капсули од 600мг

 

Состојки: кверцетин од Sophora Japonica L. тит. 98% кревцетин, витамин Ц (L-ascorbic acid), средство за глазирање: хидроксипропилметилцелулоза, цинк сулфат, супстанција против згрутчување: силициум диоксид, супстанција за зголемување за волуменот: двобазен калциум фосфат, боја: титаниум диоксид, супстанција против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини.

 

Начин на чување: да се чува на ладно и суво место, подалеку од извори на топлина. Рокот на употреба се однесува на правилно чуван производ во неотворено пакување.

 

Предупредување: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од дофат на деца под три години. Додатоците на исхрана не се замена на разновидна и избалансирана исхрана и здрав начин на живот.

 

Начин на употреба: една капсула на ден, далеку од оброци.

Употребливо до: обележано на пакувањето

 

Просечна содржина

За максимална дневна доза (1 капсула)

%ПДВ*

Кверцетин

200 мг

 

L-ascorbic acid (Витамин Ц)

200 мг

250%

Цинк сулфат

од кои Цинк

22.72 мг

5 мг

50%

*NRVs – Препорачан Дневен Внес (возрасни) – Reg. EU n. 1169/2011

 

Starbene srl – via Galileo Galilei 2/6 – 36.57 Arcugnato VI – Italy

+39 0444 563242 – www.starbenesalute.it

Произведено и пакувано во фабрика во viale Riviera Berica 260 – 36100 Vicenza Italy

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари
 • Доставата под таа сума изнесува 150 ден.
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 075 274 822 , 047 512 133
 • Види ја продавницата на "Farma Tiva - Bitola" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Farma Tiva - Bitola"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Farma Tiva - Bitola е млада веледрогерија која се занимава со увоз-извоз, дистрибуција и продажба на анатомски обувки, медицински потрошен материјал, козметички производи, диететски суплементи, восочни облоги и други фармацевтски производи. Нашата мисија е квалитетен производ, на квалитетен начин до крајниот задоволен потрошувач.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.