Онлајн Саем за Мебел! Купон од 299 ден. со кој добивате до 20% попуст на ламинат, ливин или паркет во Quick Step Macedonia

Цена

299 ден.

Добивате

Купон од 299 ден. со кој добивате:

 • 10% попуст на ламинат
 • 15% попуст на ливин
 • 20% попуст на паркет

*Цените на производите се за м2

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.03.2021 до 19.05.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 производ
 • Цените на производите се за м2
 • За повеќе производи потребно е да купите соодветен број на купони
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавницата на Quick Step Macedonia
 • Доколку не го искористите купонот, средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Quick-Step е белгиска компанија која прерасна во светски бренд. Со свои фабрики за подови на сите континенти.
Лидер во сферата на иновациите.
Во 1997 година за првпат го претстави и го патентираше КЛИК системот. Со што се овозможи лесна и брза инсталација на подот без потреба од лепак.
Во 2001 го претстави за првпат V-жлебот кај ламинатните подови, а во 2005 ги претстави првите ламинатни подови со постојани антистатски карактеристики.
Во 2007 пристигнуваат првите водоотпорни ламинати наменети за во бањата. Па потоа и ECOLABEL сертификатот на Европаската Унија.

Асортиманот се состои од:
Ламинати во над 100 различни дезени и нијанси, изработени од 70% дрво и 30% каучук, со 25 годишна гаранција за домашна употреба и 5 годишна гаранција за комерцијална употреба;
Трослојни паркети – над 60 модели, изработени од 3 слоја на дрво со висока технологија и специфичен начин на боење како и 35 годишна гаранција за домашна употреба;
Livyn подови - луксузни винилни подови со печатена површина во палета од повеќе бои со висококвалитетното синтетичко јадро, водоотпорни, и ја намалуваат бучавата во просторот.

Силниот фокус на дизајнот и квалитетот како и непобедливата жед за иновации: тоа се двигателите што го прават Quick-Step еден од водечките играчи во индустријата за подови.


Ламинати (водоотпорни на се. Па дури и на вода.)

 • Impressive- водоотпорни модели кои се извонредно природни и реалистични и на допир и на изглед
 • Eligna - елегантни модели со одличен баланс меѓу ширината и должината.
 • Majestic - екстра долги и широки водоотпорни модели со природен и реалистичен изглед. Вистински избор за доловување на импозантноста на големи простории.
 • Largo - извонредно долги модели кои демонстрираат класа и квалитет. Микро жлебот додава длабочина во просторот.
 • Classic - водоотпорни модели со балансирана комбинација на бои и стилови, со изразена реалистичност и природност на изглед и допир.
 • Signature - колекција со во која е содржан стилскиот потпис на уметниците. Реалистичност и автентичност на највисоко ниво.
 • Арте - големи ламинатни плочки со субтилен V жлеб. Комбинација на издржливоста на плочките со практичните предности на ламинато

Трослоен паркет (ентериерот се менува, но нашиот паркет останува како нов)

 • Castello - модели со субтилен В жлеб на долгата страна, за создавање длабочина во просторијата
 • Imperio - долги и жироки модели кои создаваат чувство на длабочина и ексклузивност на просторијата, нагласувајќи ја автентичноста на вистинско дрво.
 • Palazzo - колекција на дрвото во сета своја импозантност. Модели кои внесуваат топлина и карактер во секоја просторија во која ќе се постават
 • Compact - модели кои ја прикажуваат убавината и стилот на вистинското дрво. Посебно погодни за простории со подно греење.
 • Massimo најдолгите и најшироките модели во целата колекција на подови. Внесуваат луксуз во домот.
 • Intenso - за креирање уникатен карактер на секој простор, во карактеристичен шеврон стил.
 • Variano - модели со уникатен карактер. Неправилните форми и засеци, различните бои и димензии креираат уникатен стил.

Винилни подови (Livyn) (меки и тивки подови со потполна водоотпорност)

 • Ambient Click - колекција од прекрасни винилни плочки со фасцинантни варијации на дизајнот. Вистински избор за простории со висока фрекфенција на движење.
 • Balance Click - модели за лесна и брза инсталација благодарение на револуционерниот Униклик Мултифит систем. Со V-жлебови за креирање на пространа перспектива во домот.
 • Pulse Click - екстра големи модели, со природен изглед на дрво.
 • Alpha Vinyl - ригидни подови со исклучително високи перформанси. 100% водоотпорни на вода и исклучително отпорни на гребаници, удари и флеки.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.