3 ја следат оваа компанија


Работен стол @ -MOTION

27758 ден.

Преостанато време

Опис

@ -motion HRU е висококвалитетен канцелариски стол од докажан европски производител - групацијата NOWY STYL! 

Избрани се широк спектар на опции кои им овозможуваат на корисниците да го прилагодуваат столот според нивната тежина и висина, вклучувајќи 3-Д потпирачи за раце, прилагодлив потпирач за глава, поддршка на лумбалот и синхрониот механизам што може да се надополни. За да се подобри удобноста при седење, во седиштето се користи двослојна пена. Истегнувањето на тапацирот е минимизирано со бод преку седиштето.

Карактеристики:

 • метална основа од полиран алуминиум,
 • синхрон механизам FST која овозможува можност за лебдење навалување на потпирачот за грб и седиштето со агол на навалување на потпирачот за грб од 33 °
 • синхронизиран со агол на навалување на седиштето од 11 °
 • можност за заклучување на потпирачот за грб во 5 позиции, прилагодлива сила на навалување на потпирачот за грб со помош на завртка
 • прилагодлива длабочина на седиштето - 50 mm (дополнителна опција)
 • антишок - функција што го штити грбот на корисникот да не биде погоден од потпирачот за грб по ослободувањето
 • прилагодлива висина на потпирачот за грб - 70 mm
 • непречено прилагодлива висина на столот со пневматски лифт.
 • подвижна лумбална поддршка
 • прилагодливи потпирачи за раце
 • верзија HRU со потпирач за глава

Полна гаранција од 5 години !

Моделот @ MOTION  Ви овозможува огромни варијанти за удобност ! За порачка на модел @ MOTION потребно е да направите избор на механизам, избор на боја, избор на раконаслони, избор на основа, избор на поставка за глава... 

 • Рокот на испорака за овој продукт е 30 дена и зависи од неговата достапност на залиха
   

 

 

Детали за испорака

Испорака

 • Испораката за сите нарачки во Скопје изнесува 150 ден.
 • Испораката за сите нарачки во Македонија изнесува 200 ден.
 • Време потребно за достава: 5-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Производот го добивате во спакуван во кутија, со можност за доплата за монтажа
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на [email protected] или 078 215 921
 • Види ја продавницата на "Фурнит СК" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Фурнит СК"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 5-7 работни денови од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

ФУРНИТ СК е ексклузивен претставник на канцелариски мебел NOWY STYL и мебел од метал MALOW за македонски пазар.
Nowy styl e полска компанија  основана во 1992 година и за кратко време стана еден од најголемите и водечки производители на столови во Европа и во светот.
Nowy Styl е меѓународна групација за производство на канцелариски мебел, мебел за ресторани и кафулиња, спортски сали, фабрики и културни објекти (кина, театар и опери ).
Производите се пласирани во повеќе од 60 земји низ целиот свет, со мрежа од над 3.500 дистрибутери.
Malow е полски производител на метален мебел,како што се метални кабинети, гардероби, архивски системи и сефови.
ФУРНИТ поседува магацински простор со количина продукти на залиха, покрај богатиот асортиман во магацин, нудиме повеќе од 40.000 варијанти на кафе столици и повеќе од 400.000 канцелариски столици кои може да се нарачаат поединечно без минимални количини, со рокови на испорака.
Нашата компанија е ориентирана за соработка со компании производители на мебел, трговци чија главна дејност е мебелот, градежни компании и архитектонски бироа.
ФУРНИТ нуди производи со проверен и докажан квалитет, кои ги задоволуваат највисоките европски стандарди.
За подобра фокусираност на работата ти треба вистинска удобност!
Направи одличен избор на работен стол во нашата онлајн продавница кој ќе ти овозможи вистинска удобност!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.