#ТимскиАктивности - Игра, Дружење, Натпревар! Адреналинска авантура на Тара (15.04 -30.09.2019)! 38% попуст на две ноќевања + рафтинг на Тара во кампот Highlander во вредност од 5270 ден. (85 еур) по цена од 2604 ден. (42 еур)

Цена

2604 ден.

Вредност

5270 ден.

Попуст

51%

Заштеда

2666 ден.

Купени: 23

 • Bastasi bb

  Одведи ме таму

  +387 65 475 201

  [email protected]

Добивате

Тимска активност: Рафтинг на Тара

Понудата е по лице и вклучува:

 • Две ноќевања во дрвени бунгалови
 • Рафтинг на Тара
 • Комплетна рафтинг опрема
 • Турстичка такса и такса за рафтинг во вредност од 4.5 еур
 • Такса за престој
 • Превоз со теренски возила (за времетраењето на аранжманот)
 • Лиценциран скипер за диви реки и водич за планинарење низ прашума
 • Бесплатен паркинг за вашите возила

Стимулира: адреналин, конкуренција, авантуристички дух

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.04.2019 до 30.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • За потврда на резервацијата потребно е да се испрати купонот на е-меилот на кампот
 • Во цената не се вклучени оброците, за истите можете да доплатите во кампот: појадок 6 еур, ручек 12 еур и вечера 10 еур
 • Превозот не е вклучен во понудата 
 • Во кампот не е дозволено внесување на голема количина алкохол
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот период истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани.

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на [email protected]
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на [email protected]
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Оваа зделка е дел од кампањата #ТимскиАктивности.

Прочитај повеќе за кампањата во блог постот.

---------------------------------------------------------------------

Како придонесува за тимот?

Рафтинг на Тара претставува незаборавна авантура и активен одмор, кој се препорачува барем еднаш да се искуси со целиот тим. Посетете ги пределите на последната прашума во Европа - Перучица, нејзиниот водопад Скакавац кој е висок дури 73 метри. Кањон Тара е втор по големина во светот, а оваа река многумина ја нарекуваат и солзата на Европа поради нејзината бистра и плитка вода, ама кога ќе запловите на нејзините бранови за тура за која ќе се зборува со години од сите вработиени кои учествувале. Затоа не ја пропуштајте оваа понуда, изберете тридневен аранжман на Тара и препуштете се на авантурата која ќе ве остави без здив.

Програма:

1 ДЕН: Пристигнување во кампот Highlander до 18ч. Сместување во резервиран планинаски бунгалов, доколку сакате можетеб да порачате вечера. Потоа следи дружење покрај оган со музика.

2 ДЕН: По доручекот (08:00 ч.) следи превземање на опремата за рафтинг. Околку 10 часот со теренски возила се патува до почетната точка за рафтинг. Водичите го прават распоредот, следи краток курс за правилно седење и однесување во чамецот и техниката на веслање на брзата река. Потоа следи рафтинг на највозбудливите реки на Тара во траење од 3 до 4 часа со паузи за фотографирање, пливање и освежување. Потоа следи уште 5 км. рафтинг на реката Дрина се до кампот Highlander каде во 15:00 ч. е оранизиран ручек. Доколку сакате ручек доволно е да го порачате пред заминување на рафтинг. После вкусниот традиционален ручек гостите можат да уживаат во шетање покрај реката, друштвени игри или некоја спортска активност во кампот (одбојка, бадмингтон, мал фудбал...) Вечерата за сите заинтересирани е во 20:00ч. а потоа следи дружење покрај оган и музика.

3 ДЕН: Аранжманот завршува по појадокот, по желба во договор со гостите можно е да се искуси некоја нова активност: џип сафари, пешачење, јавање коњи, возење точаци, излет до Сараево, Вишеград, Требиња или Долни Херои. 

Доколку има голем број на гости, рафтингот ќе биде организиран во две групи-претпладне и попладне.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.