Незаборавен одмор на Закинтос (02.08 - 09.08.2018)! До 39% попуст на 7 ноќевања во villa Filicis во соба по избор во Лаганас со вклучен автобуски превоз од Rapsody Travel

РАСПРОДАДЕНО

Незаборавен одмор на Закинтос (02.08 - 09.08.2018)! До 39% попуст на 7 ноќевања во villa Filicis во соба по избор во Лаганас со вклучен автобуски превоз од Rapsody Travel

Цена

6,138 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

9,610 ден.

Попуст

36%

Заштеда

3,472 ден.

 • ул. Аминта трети бр. 81/1 дп. 2 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 609 1717, 078 399 853

 • collegiummkd@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 18:00 Саб: 10:00 - 15:00

Добивате

7 ноќевања за едно лице во Villa Filicis во Лаганас, Закинтос + вклучен автобуски превоз + водич на патувањето:

 • Двокреветна соба, цена: 12 958 ден. (209 еур) 7998 ден. (129 еур)
 • Трокреветна соба, цена: 11 098 ден. (179 еур) 6758 ден. (109 еур)
 • Четирикреветна соба, цена: 9610 ден. (155 еур) 6138 ден. (99 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.08.2018 до 09.08.2018
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се TA Rapsody Travel да направите резервација на телефон или е-маил за посакуваниот термин.
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите TA Rapsody Travel, за да потпишете договор за патување.
 • Задолжително приложете отпечатен ваучер при посета на агенцијата.
 • Важат општите услови за патување на СКТМ и ТА Рапсоди Травел ДООЕЛ Скопје
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на враќање во државата
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Колку лица ќе престојувате во одреден тип на соба, толку купони треба да купите по лице
 • Во цената не е вклучено:
 • Факултативни излети
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Превоз со траект на релација Килини – Закинтос – Килини (20 еур)
 • Туристичка такса – 0.5 еур по ноќ

Опис

Забавата започнува оној момент кога ќе пристигнеш на островот, а завршува кога ќе си заминеш од него.

Закинтос или Занте, како што сеуште го викаат мештаните, е трет по големина од Јонските острови. Овој остров го карактеризираат прекрасните плажи со златни песоци и посебните видови на желки – „Карета“ кои на овој остров ги несат јајцата и се една од причините што овој остров е прогласен за национален крајбрежен парк. Од друга страна, архитектурата на самиот Закинтос е доста уникатна и на секој чекор се чувствува влијание на многубројните освојувачи кои владееле со овој простор. Место кое и оваа година ќе биде наша централна дестинација е Лаганас, град сместен на 9 км долгата плажа, во најтоплиот залив во цела Грција. Голем број врвни дискотеки и клубови, одлични ресторани со специјалитети од сите делови на светот, но и незаборавните излети со гарантирано незаборавни доживувања. Вистински избор за младите и оние кои така се чувствуваат. Забавата може да започне!!!

 1.  ДЕН – СКОПЈЕ

Поаѓање од Скопје во попладневните часови. Возење со попатни паузи и одмори. По ноќното возење, следува пристигнување во градот Килини и премин со фериброд до главниот град Закинтос, од каде што следува кратко возење до нашата крајна дестинација, до фасцинантниот – Лаганас! Сместување на групата и запознавање со местото…

2 – 6/7. ДЕН – ЛАГАНАС

Закинтос, преубав остров на Јонското Море, веќе години наназад го спојува неспојливото – пријатен одмор од една страна, но и прекрасни доживувања и незаборавни забави од друга страна. Исклучително пријатната клима, плажите од соништата, кристалното чисто море, националната грчка кујна… го ветуваат летувањето за сите времиња!!! Секако големиот број на клубови со млади луѓе од целиот свет, луцидни ДЈ – и, тематските забави во наша организација, гарантираат забава до раните утрински часови. За овие десет дена на островот доживејте несекојдневни забави и создадете си незаборавни спомени за цел живот!

7/8. ДЕН – ЛАГАНАС – СКОПЈЕ

По напуштањето на собите и слободното време за шопинг, тргнуваме назад кон Скопје. Преминуваме со фериброд до пристаништето Килини, а потоа следува ноќно возење.

Vila Filicis се состои од трокреветни и четворокреветни студија. Секоја од нив поседува посебен тоалет, мини кујна, посебен балкон, со можност за користење на базен во вилата спроти неа(Вила Димис) . Се наоѓа во најголемиот младинско – туристички центар на Закинтос – Лаганас и е оддалечена 1400 метри од главната плажа која е во должина од 5км, додека лоцирана е во срцето на главната улица во Лаганас, која изобилува со многу бројни дискотеки, барови, клубови, ресторани и претставува совршено место за уживање на секој млад човек.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.