Револуционерен метод на лекување! 50% попуст на Red Light (инфраред) терапија од CryoMk во вредност од 1200 ден. по цена од 600 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

50%

Заштеда

600 ден.

Купени: 1

 • Петар Поп Арсов 28, Skopje, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  078 409 794

  info@cryo.mk

Добивате

Red Light (инфраред) терапија

*Третманот се препорачува за: спортски повреди, намалување на масти, лекување на кожни болести, лекување на карцином и други заболувања

*За функционалноста и ефектот на третманите прочитајте детално во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.02.2019 до 16.04.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

За прв пат на Балканот - Инфраред терапија!  

Ни претставува особено задоволство да ви ја претставиме инфраред терапијата, со помош на која според истражувањата од NASA и илјадници клинички студии, апсорбирањето на red и near-infrared светлината помага во обновување на клетките кои водат кон подобро здравје. 

Според истражувањата кои се до сега направени, Red Light терапијата помага при: 

Балансирање помеѓу сината и црвената светлина (93% од животот поминуваме во затворени простории, без доволно количество светлина, опколени со сина светлина и зрачење од телефони, телевизори и друга технологија која во денешно време ни е составен дел од животот. Според истражувањата на НАСА и медицински докажани студии, со red light therapy ги добивате зраците кои се неопходни и со кои се обновува и подобрува работата на клетките кои водат до подобро здравје.

Карцином (Red Light терапијатa (photobiomodulation) e ефективна во ублажувањето на бројните несакани ефекти кои се јавуваат како резултат на различни видови на терапија за рак. Помага за полесно примање на хемотерапија. Ефективна во ублажување на бројните несакани ефекти од терапиите за рак. комбинацијата на ред лајт терапија со други форми на терапија за рак, може да ни овозможи да ги искористиме биохемиските разлики помеѓу ракот и нормалните клетки, за ефикасно да работат против ракот)

Спортски повреди - Помага во намалување на воспалението на мускулите (го подобрува дишењето помагајќи им на митохондриите во клетките поефикасно да произведуваат енергија што води кон намалување на заморот во мускулите. Исто така, помага во производството на антиоксиданси, кои играат клучна улога во намалувањето на оксидативниот стрес, поврзан со заморот на мускулите и се зголемува производството на топлински протеини - специјални протеини кои помагаат во заштитата на клетките од стрес и рана клеточна смрт (наречена апоптоза).)

Артритис и болки во лигаментите (користењето на Red Light терапијата (концентрирани бранови должини на терапевтска природна светлина) на вашата кожа и клетки, го намалува оксидативниот стрес и го стимулира производството на клеточна енергија - ATP (adenosine triphosphate). Тоа му помага на вашето тело да произведува енергија, регенерира и заздравува побрзо. Ја намалува болката во зглобовите и воспалението, регенерирање на ‘рскавицата, зголемен опсег на движење, третирање на скинат менискус, артритис, утринска вкочанетост) 

Мозочни болести (Со медицински LED диоди, Red Light терапијата продира преку главата и черепот до мозокот, ефикасно третирајќи - TBI (Traumatic Brain Injury) & CTE (Chronic Traumatic Encephalopathy), користејки природен и неинвазивен метод, без потенцијалните, несакани ефекти поврзани со психијатриските лекови. Благотворните ефекти на Red Light терапијата врз мозокот се остваруваат со зголемување на церебралниот проток на крв, зголемување на достапноста и потрошувачката на кислород и зголемување на производството на клеточна енергија - ATP (adenosine triphosphate) и митохондријалната активност. Бројни клинички истражувања покажаа дека кратката изложеност на мозокот на светлина може да има долгорочни ефекти.)

Тироидна жлезда (Конвенционалните третмани за проблемите со тироидната жлезда вклучуваат лекови, хирургија и терапија со радиојод. Во некои случаи, во склоп на лекувањето се користат лекови за тироидната жлезда во текот на целиот живот, што може да доведе до потенцијални несакани ефекти како губење на косата, абнормални отчукувања на срцето, грчеви, несоница, зголемување на телесната тежина и многу други. Со користење на Red Light терапијата немате никакви негативни ефекти, а резултатите се одлични.)

Кожни болести (Користењето на Red Light терапијата, помага во целокупното здравје на вашата кожа, така што се стимулира обнова на клетките на кожата, се обезбедува заштита од евентуалните оштетувања од УВ зраците и помага во лекување на различните проблеми со кожата (псоријаза, егземи, изгореници, лузни, белези).)

Косопад - Стимулира производство на колаген - Намалување на масти (Позитивните ефекти на Red Light терапија врз губењето масти и целулитот, контролата на дебелината и подобрувањето на здравјето на телото од козметички аспект, се истражувани и докажани од голем број клинички истражувања изминативе години. За разлика од повеќето решенија кои се нудат за губење на тежината, Red Light терапијата е безбеден и природен начин за инвестирање во здравјето на вашето тело.)

Зголемување на тестостерон (Red Light терапијата ги стимулира и Leydig клетките, кои се одговорни за производство на тестостерон во тестисите. Ова засилено производство на енергија може да помогне природно да се зголеми тестостеронскиот хормон.)

Проблеми со простата, проблеми со стерилитет, поквалитетен сон  

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.