Луксузен јануарски одмор во Банско! 30% на ноќевање со појадок и вечера во апартман Executive Suite + користење на СПА центарот во "Regnum Apart Hotel & Spa 5*" во вредност од 5580 дeн. (90 eur) по цена од 3906 ден. (63 eur)

РАСПРОДАДЕНО

Луксузен јануарски одмор во Банско! 30% на ноќевање со појадок и вечера во апартман Executive Suite + користење на СПА центарот во "Regnum Apart Hotel & Spa 5*" во вредност од 5580 дeн. (90 eur) по цена од 3906 ден. (63 eur)

Цена

3,906 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,580 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1,674 ден.

Купени : 4

 • Банско Банско, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 83 024, +359 884 49 39 23

 • regnum@regnum.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветен апартман Executive Suite
 • Појадок и вечера на база шведска маса или сет мени во зависност од бројот на гости во хотелот.
 • Употреба на спа центарот (внатрешен базен со посебен дел за деца, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, релакс зона, џакузи)
 • Детско катче
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Паркинг (бесплатен надворешен паркинг во зависност од достапноста)
 • Туристичка такса и данок

* За едно или две деца до 11.99 години во соба со двајца возрасни сместувањето е бесплатно!


Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.01.2017 до 22.01.2017
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • За едно или две деца од 0 до11.99 години сместени на дополнителен кревет со двајца возрасни е бесплатно
 • За дете над 12 години и трето возрасно лице сместено со 2 возрасни лица на дополнителен кревет се доплаќа 37 евра од HB ноќевање на рецепцијата од хотелот 
 • За возрасно лице со едно или две деца до 11.99 години се доплаќа како за single сместување.
 • За single сместување потребно е да купите купон и да доплатите 32 евра од вечер. 
 • За соба со поглед на планина се доплаќа 10 евра на ден
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Капацитет на соба: максимум 2 возрасни + 3то возрасно лице на дополнителен кревет, или 2 возрасни + 2 деца
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Во цената не се вклучени пијалоци, освен минерална вода

Опис

Со оваа единствена понуда имате можност да поминете пријатен и опуштен одмор во прекрасниот Hotel Regnum...

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од традиционалната Турска кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, автентична турска бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, две надворешни џакузи кади и едно VIP внатрешно џакузи со топла минерална вода на температура од 36 °C, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ