Луксузен одмор во Банско од Јуни до Септември! 33% на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера во апартман Executive Suite + користење на СПА центар АКВА ПАРК во Regnum Apart Hotel & Spa 5*

Цена од

2418 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3600 ден.

Попуст

33%

Заштеда

1182 ден.

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање во сместување по избор:

Опции на понудата:

BB ноќевање + СПА 3,600 ден. (58 еур)
2,418 ден. (39 еур)
HB ноќевање + СПА 4,460 ден. (72 еур)
2,976 ден. (48 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Сместувањето е во Executive Suite за 2 лица или Grand Suite за 4 лица
 • Користење на Спа центарот (внатрешен базен со дел за деца, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, релакс зона и џакузи)
 • Користење на "Регнум Аква Парк" (од 10-ти јуни до 31-ви августили според временските услови) - отворен базен со половина олимписки големина, отворен детски базен, отворени слајдови за вода, игралиште
 • Детско катче за деца од 4 до 14 години 
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Внатрешен паркинг (во зависност од достапноста)
 • Туристичка такса и данок

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.06.2019 до 01.09.2019
 • Во периодот: 06.08 - 11.08.2019 задолжителен е престој од минимум 3 ноќевања
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Појадокот и вечерата се на блок маса или сет мени (во зависност од бројот на гостите во хотелот)
 • Доплати во хотелот:
 • За деца од 0 до 9.99 години сместено со 2 возрасни лица на дополнителен кревет со вклучен појадок е бесплатно
 • За деца од 5 до 9.99 се доплаќа 5 евра за вечера
 • За деца од 10 до 12 години години се доплаќа 19 евра за BB ноќевање, 23 евра за HB ноќевање
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 29 евра за BB ноќевање, 35 евра за HB ноќевање
 • За single сместување потребно е да купите купон и да доплатите 23 евра од вечер
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • За месец јуни користењето на Regnum Banya Thermal  е бесплатно.
 • За користење на Regnum Banya Thermal (за месец јули и автуст) се врши доплата директно во хотелот (надворешен базен со минерални води, надворешно џакузи со минерални води): 10 евра за возрасно лице, 5 евра за дете од 4 до 11 години и 1 евро за дете од 0 до 3 години

Опис

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.