Последните мигови од летото во Банско (29.08 - 31.10.2019)! До 32% на ноќевање со појадок и вечера во апартман по избор: Executive Suite или Grand Suite + користење на СПА центар АКВА ПАРК во Regnum Apart Hotel & Spa 5*

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3472 ден.

Попуст

32%

Заштеда

1116 ден.

Преостанато време

Купени: 14

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање во сместување по избор:

Опции на понудата:

HB ноќевање во Executive Suite + СПА 3,348 ден. (54 еур)
2,666 ден. (43 еур)
HB ноќевање во Grand Suite + СПА 3,472 ден. (56 еур)
2,356 ден. (38 еур)

Во понудата е вклучено 1 ноќевање со појадок и вечера:

 • Сместувањето е во Executive Suite за 2 лица или Grand Suite за 4 лица
 • Користење на Спа центарот (внатрешен базен со дел за деца, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, релакс зона и џакузи)
 • Користење на "Регнум Аква Парк" (до 08.09.2019) - отворен базен со половина олимписки големина, отворен детски базен, отворени слајдови за вода, игралиште
 • Детско катче за деца од 4 до 14 години 
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Внатрешен паркинг (во зависност од достапноста)
 • Туристичка такса и данок

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.08.2019 до 31.10.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Појадокот и вечерата се на шведска маса или сет мени (во зависност од бројот на гостите во хотелот)
 • Доплати во хотелот:
 • За Executive Deluxe Suite се доплаќа 10 € од ден
 • Апартман со поглед кон планина - 5 € од ден
 • За деца од 0 до 9.99 години сместено со 2 возрасни лица на дополнителен кревет е бесплатно
 • За деца од 10 до 15.99 години години се доплаќа 21 € за HB ноќевање
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 33 € за HB ноќевање
 • За single сместување потребно е да купите купон и да доплатите 21 € од вечер
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Специјални попусти:
 • (6+1 гратис) - Доколку престојувате 6 ноќевања, 7то ноќевање е гратис 
 • (4+1 гратис) - Доколку престојувате 4 ноќевања во работни денови, 5то ноќевање е гратис
 • Капацитет на Executive Suite апартман: максимум 3 возрасни или 2 возрасни + 2 деца
 • Капацитет на Grand Suite апартман: максимум 5 возрасни лица или 4 возрасни + 2 деца
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.