Луксузен одмор во Банско (30.04 - 09.06.2019)! 11% попуст на HB ноќевање во Executive Suite + користење на СПА центар и минерален базен + користење на Regnum Banya Thermal во Regnum Apart Hotel & Spa 5* по цена од 3038 ден. (49 еур)

Вредност

3410 ден.

Попуст

11%

Заштеда

372 ден.

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман Executive Suite
 • Појадокот и вечерата се на блок маса или сет мени (во зависност од бројот на гостите во хотелот)
 • Користење на Спа центарот (внатрешен базен со дел за деца, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, релакс зона и џакузи)
 • Користење на Regnum Banya Thermal (надворешен базен со минерални води, надворешно џакузи со минерални води)
 • Детско катче за деца од 4 до 14 години 
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Паркинг (во зависност од достапноста)
 • Сеф во апартманот
 • Туристичка такса и данок

 *Понудата не е валидна за период 27.05.2019 – 06.06.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.04.2019 до 09.06.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • Понудата не е валидна за период 27.05.2019 – 06.06.2019
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Доплати во хотелот:
 • За сместување во апартман со една спална од типот Executive Suite со поглед кон планина (максимално сместување 2+2 или 3+0) се доплаќа 8 евра на ден
 • За едно или две деца од 0 до 7.99 години сместувањето е бесплатно со двајца возрасни
 • За дете од 8 до 12.99 години сместено со 2 возрасни лица на дополнителен кревет се доплаќа 25 евра од HB ноќевање
 • За лице над 13 години и за трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 37 евра од HB ноќевање
 • За single сместување потребно е да купите купон и да доплатите 25 евра од вечер
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Капацитет на Executive Suite апартман: максимум 2 возрасни + 3то возрасно лице на дополнителен кревет, или 2 возрасни + 2 деца
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.