Банско во топ сезона (03.01-10.01.2016)! 39% на ноќевање со појадок и вечера за двајца во апартман Executive Suite + користење на СПА центарот во "Regnum Apart Hotel & Spa 5*" во вредност од 12 090 дeн. (195 eur) по цена од 7378 ден. (119 eur)

РАСПРОДАДЕНО

Банско во топ сезона (03.01-10.01.2016)! 39% на ноќевање со појадок и вечера за двајца во апартман Executive Suite + користење на СПА центарот во "Regnum Apart Hotel & Spa 5*" во вредност од 12 090 дeн. (195 eur) по цена од 7378 ден. (119 eur)

Цена

7,379 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

12,090 ден.

Попуст

39%

Заштеда

4,711 ден.

Купени : 11

 • Банско Банско, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 83 024, +359 884 49 39 23

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е за 2 возраcни лица или 2 возрасни + 2 деца до 12 години:

 • 1 ноќевање во апартман Executive Suite
 • Појадок на шведска маса
 • вечера на шведска маса или сет мени во зависност од бројот на гости во хотелот.
 • Употреба на спа центарот (внатрешен базен со посебен детски дел, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, релакс зона, џакузи, турска бања) 
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Ски гардероба со греачи а сушење на опремата
 • Транспорт од-до гондолата според даден распоред
 • Бесплатен паркинг (надворешен паркинг во зависност од достапност)
 • Хотелско осигурување
 • Туристичка такса и данок
 • Сеф во апартманот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.01.2016 до 10.01.2016
 • Понудата може да се користи за деновите од недела до четврток
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • Купонот важи за 2 возрасни лица, 2 возрасни лица + 1 дете до 11.99 год. или за 2 возрасни и 2 деца до 11.99 години без доплата.
 • За лице над 12 години и за трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 35 евра од HB ноќевање
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Капацитет на соба: максимум 2 возрасни + 3то возрасно лице на дополнителен кревет, или 2 возрасни + 2 деца
 • Доколку не го искористите купонот до 10.01.2016 година, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата

Опис

Со оваа единствена понуда имате можност да поминете пријатен и опуштен одмор во прекрасниот луксузен Hotel Regnum 5*

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од традиционалната Турска кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, автентична турска бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, две надворешни џакузи кади и едно VIP внатрешно џакузи со топла минерална вода на температура од 36 °C, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Koj vi e popustot ovde? Site agencii ovoj apartman go nudat za 120EUR I plus imate 4=3 ili 5=4. Ova e regularna cena za ovoj period!

Член на Grouper од: 11-06-2012

Здраво Боби, цената е со попуст од рецепциските цени на хотелот според официјалниот ценовник кој е објавен и на нивниот сајт. Понудата е за ноќевање во executive suite за 2 возрасни и 2 деца. Доколку сте наишле на подобра цена од понудената во зделката, ве молиме посочете ни ја понудата за да провериме со хотелот на емаил [email protected] (бидејќи во форумот не е дозволено оставање на линкови и сл. )

Член на Grouper од: 24-06-2010
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ