Луксузен одмор во Банско (26.02 - 12.04.2020)! 37% на ноќевање со појадок и вечера во апартман Junior Suite + користење на СПА центар во Regnum Apart Hotel & Spa 5* во вредност од 5766 ден. (76 €) по цена од 3658 ден. (59 €)

Цена

3658 ден.

Вредност

5766 ден.

Попуст

37%

Заштеда

2108 ден.

Преостанато време

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман Junior Suite со појадок и вечера
 • Бесплатен Wi-Fi интернет
 • Користење на игралиште за деца
 • Користење на СПА центарот (внатрешен базен со дел за деца, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, релакс зона, џакузи)
 • Користење на Regnum Banya Thermal (надворешен базен со минерални води, надворешно џакузи со минерални води)
 • Достапен паркинг
 • Туристичко осигурување, 9% ДДВ и данок 

*Бонус промоции: 7=6! При резервација на 6 ноќевања, добивате бесплатно 7мо ноќевање

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.02.2020 до 12.04.2020
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку e-mail или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Капацитетот на Junior Suite е за две лица
 • Доплати во хотелот:
 • Апартман Executive Suite - 10 € од ден
 • Дете од 0 до 9.99 години е сместено бесплатно со 2 возрасни лица на дополнителен кревет
 • За деца над 10 години и трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 29 € за BB ноќевање
 • За single сместување потребно е да купите купон и да доплатите 29 € од вечер
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Капацитет на Executive Suite апартман: максимум 3 возрасни или 2 возрасни + 2 деца
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од традиционалната Турска кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, автентична турска бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, две надворешни џакузи кади и едно VIP внатрешно џакузи со топла минерална вода на температура од 36 °C, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.