Остани Здрав! 74% попуст на комплет скрининг на тело: интернистички специјалистички преглед со дијагностика и лабораторија во Рес Хумана во вредност од 5400 ден. по цена од 1430 ден.

Цена

1430 ден.

Вредност

5400 ден.

Попуст

74%

Заштеда

3970 ден.

Преостанато време

Купени: 188

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

Комплет скрининг на вашето тело - интернистички специјалистички преглед со дијагностика и лабoраторија

 • Специјалистички интернистички преглед
 • Електрокардиограм
 • Ехо на внатрешни органи (црн дроб, жолчка, панкреас, слезинка, бубрези, бешика и простата кај мажи)
 • Ехо доплер на каротидни и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција - спирометрија
 • Лабораториски анализи: Седиментација на еритроцити, Крвна слика, Уринарна анализа со седимен, Гликемија, Вкупен холестерол, Триглицериди, Уреа, Креатинин, Црнодробни ензими АЛТ, Црнодробни ензими АСТ, Серумско железо

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.04.2021 до 31.10.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата не важи за време на новогодишните празници
   

Опис

Вредности на пакетот:

1. Специјалистички интернистички преглед цена 600 денари

2. Електрокардиограм цена 300 денари

3. Ехо на внатрешни органи (Црн дроб, жолчка, панкреас, слезинка, бубрези, бешика и простата кај мажи цена 1000 денари

4. Ехо доплер на каротидни и периферни крвни садови цена 1200 денари

5. Ехо на тироидна жлезда цена 700 денари

6. Испитување на белодробна функција Спирометрија цена 450 денари

7. Лабораториски анализи

7.1 Седиментација на еритроцити цена 100 денари

7.2 Крвна слика цена 160 денари

7.3 Уринарна анализа со седимент цена 100 денари

7.4 Гликемија цена 70 денари

7.5 Вкупен холестерол цена 100 денари

7.6 Триглицериди цена 100 денари

7.7 Уреа цена 100 денари

7.8 Креатинин цена 100 денари

7.9 Црнодробни ензими АЛТ цена 100 денари

7.10 Црнодробни ензими АСТ цена 100 денари

7.11 Серумско железо цена 120 денари

За компанијата

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција Спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер

Центар за остеопороза

 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за гастроентерохепатологија д-р Христијан Писевски

 • Гастроентерохепатолошки преглед
 • Аноскопија
 • Ректоскопија
 • Склерозација и лигатура на хемороидални јазли
 • Дилатација на анална фисура

Центар за дерматовенерологија д-р Елизабета Ризова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)
 • Хемиски пилинг –Neostrata
 • Мезотерапија:
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели –ANTI ACNE
 • Протокол за коктели-MEZOLIFT I STAREENJE
 • Протокол за коктели-KOSA
 • Протокол за коктели –Hyperpigmentacii–Избелување
 • Протокол за коктели-Стрии и лузни
 • Дермални хијалуронски филери:
 • Princess-filler (hijaluronic acid)- Универзален третман
 • Princess-volume-третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich-мезотерапија третман
 • Епилација со Луменис Диоден ласер Light Sheer
 • Ласерско трајно отстранување на несакани влакна
 • Фотодермолиза на фоликул на влакно

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија –највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • ЗД мамографски преглед (томосинтеза)-особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS(автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под  ултразвучна  контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

Педијатрија д-р Емилија Минова

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Центар за третман на хронични рани

 • Декубитални рани
 • Артериски и венски улкуси
 • Дијабетично стопало
 • Хирушки рани

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • Систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • Лекарски уверенија за сите намени
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.