74% попуст на комплет скрининг на вашето тело: интернистички специјалистички преглед со дијагностика и лабараторија во Рес Хумана во вредност од 5400 ден. по цена од 1430 ден.

Цена

1430 ден.

Вредност

5400 ден.

Попуст

74%

Заштеда

3970 ден.

Купени: 99

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

Комплет скрининг на вашето тело - интернистички специјалистички преглед со дијагностика и лабараторија

 • Специјалистички интернистички преглед
 • Електрокардиограм
 • Ехо на внатрешни органи (црн дроб, жолчка, панкреас, слезинка, бубрези, бешика и простата кај мажи)
 • Ехо доплер на каротидни и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција - спирометрија
 • Лабораториски анализи: Седиментација на еритроцити, Крвна слика, Уринарна анализа со седимен, Гликемија, Вкупен холестерол, Триглицериди, Уреа, Креатинин, Црнодробни ензими АЛТ, Црнодробни ензими АСТ, Серумско железо

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.08.2019 до 29.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Вредности на пакетот:

 • 1. Специјалистички интернистички преглед цена 600 денари
 • 2. Електрокардиограм цена 300 денари
 • 3. Ехо на внатрешни органи (Црн дроб, жолчка, панкреас, слезинка, бубрези, бешика и простата кај мажи цена 1000 денари
 • 4. Ехо доплер на каротидни и периферни крвни садови цена 1200 денари
 • 5. Ехо на тироидна жлезда цена 700 денари
 • 6. Испитување на белодробна функција Спирометрија цена 450 денари
 • 7. Лабораториски анализи
 • 7.1 Седиментација на еритроцити цена 100 денари
 • 7.2 Крвна слика цена 160 денари
 • 7.3 Уринарна анализа со седимент цена 100 денари
 • 7.4 Гликемија цена 70 денари
 • 7.5 Вкупен холестерол цена 100 денари
 • 7.6 Триглицериди цена 100 денари
 • 7.7 Уреа цена 100 денари
 • 7.8 Креатинин цена 100 денари
 • 7.9 Црнодробни ензими АЛТ цена 100 денари
 • 7.10 Црнодробни ензими АСТ цена 100 денари
 • 7.11 Серумско железо цена 120 денари

Центар за урологија Проф Д-р Александар Ставридис

 • Специјалистички уролошки прегледи
 • Ехо на урогенитален систем
 • Трансректална ехосонографија на простата
 • Биопсија на простата
 • Цистоскопија
 • ESWL Литотрипсија-кршење на камен во бубрег

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција Спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер

Центар за остеопороза

 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за гастроентерохепатологија д-р Христијан Писевски

 • Гастроентерохепатолошки преглед
 • Аноскопија
 • Ректоскопија
 • Склерозација и лигатура на хемороидални јазли
 • Дилатација на анална фисура

Центар за дерматовенерологија д-р Елизабета Ризова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)Хемиски пилинг –Neostrata
 • Мезотерапија
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели –ANTI ACNE
 • Протокол за коктели-MEZOLIFT I STAREENJE
 • Протокол за коктели-KOSA
 • Протокол за коктели –Hyperpigmentacii–Избелување
 • Протокол за коктели-Стрии и лузни

Дермални хијалуронски филери

 • Princess-filler (hijaluronic acid) – универзален третман
 • Princess-volume – третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich – мезотерапија третман

Епилација со Луменис Диоден ласер Light Sheer

 • ласерско трајно отстранување на несакани влакна
 • фотодермолиза на фоликул на влакно третман на

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија –највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • 3Д мамографски преглед (томосинтеза)-особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS(автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под ултразвучна контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

Педијатрија д-р Олгица Николовска

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Центар за третман на хронични рани

 • декубитални рани
 • артериски и венски улкуси
 • дијабетично стопало
 • хирушки рани

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • лекарски уверенија за сите намени

Општа медицина д-р Нада Настеска, д-р Снежана Новина

 • биохемиска лабораторија

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.