За мазна и нежна кожа! До 78% попуст на ласерска епилација за мажи и жени на регија по избор во Рес Хумана

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3000 ден.

Попуст

60.33%

Заштеда

1809.9 ден.

Купени: 3

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

Еден или пет третмани за ласерска епилација на регија по избор:

Опции на понудата:

Брада 3,000 ден. 1,190 ден.
Надусници 3,000 ден. 1,190 ден.
Пазуви 4,500 ден. 1,190 ден.
Интима 7,000 ден. 3,500 ден.
Потколеници 8,000 ден. 3,500 ден.
Грб кај мажи 12,000 ден. 5,900 ден.
5 третмани епилација пазуви 22,500 ден. 5,000 ден.
5 третмани епилација интима 35,000 ден. 9,900 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.03.2019 до 31.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Попуст во ПЗУ Рес Хумана за безболно и трајно отстранување на влакна со врвен апарат LIGHT SHEER ДИОДЕН 808 nm LASER и високо професионален тим д-р Елизабета Ризова специјалист дерматовенеролог!

Light Sheer Lumenis е златен стандард во светот кога станува збор за трајна ласерска епилација, ласерскиот систем е базиран на најсовремена ласерска технологија, обезбедува изведување на третманот со сигурност и комфор и воедно е потполно безбеден за вашето здравје. Периодот есен-зима е идеален за почеток на ласерска епилација Ефикасноста на третманот зависи од контрастот меѓу кожата и влакната најдобри резултати се постигнуваат кај особи кои имаат темни влакна и светла кожа (пред третманот не се препорачува солариум).

После 1-2 направени третмани проблемот со враснати влакна и пропратен фоликулитис наполно исчезнува. Сондата на ласерот поседува систем на ладење со што не постои ризик од изгореници Епилација со ласер е траен начин на отстранување на несаканите влакна од сите површини на телото. Ласерскиот сноп е концентриран сноп на светлина кој насочен кон кожата се апсорбира од кожниот пигмент меланин кој се наоѓа во фоликулот на влакното. Апсорбираната светлината се претвора во топлина и врши фотодермолиза на фолиулот на влакното и трајно го уништува во анагената (активна фаза на раст)

Во анагена фаза се наоѓаат 70% од влакната останатите околу 10% се наоѓаат во фаза на регресија а околу 20% во фаза на отпаѓање, затоа се потребни од 3 до 6 третмани за да се опфатат и влакната во другие фази.Временскиот интервал меѓу два третмани е од 1-3 месеци со цел да се остави време неактивните влакна да дојдат во активна фаза богата со меланин. Потребно е 2-3 недели пред третманот влакната да не се отстрануваат од корен (не Депилација, Не пинцета) дозволено е само отстранување со брич или ножичка бидејќи ни е потребен коренот од влакното.

Листа на услуги

1. Центар за урологија Проф Д-р Александар Ставридис

 • Специјалистички уролошки прегледи 
 • Ехо на урогенитален систем 
 • Трансректална ехосонографија на простата 
 • Биосија на простата 
 • Цистоскопија ESWL 
 • Литотрипсија-кршење на камен во бубрег

 2. Центар за интерна медицина д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи 
 • Електркардиограм ЕКГ 
 • Ехо на абдомен и УГТ 
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови 
 • Ехо на тироидна жлезда 
 • Испитување на белодробна функција 
 • Спирометрија бронходилататорен тест 
 • АБП холтер за крвен притисок 
 • ЕКГ холтер 

 3. Центар за остеопороза

 • DXA-Процена на коскена густина 

4. Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија 
 • 3Д мамографски преглед (томосинтеза) 
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда 
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS(автоматски скенер на дојки) 
 • Color dopler 
 • Еластографија 
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под ултразвучна контрола 
 • Core биопсија под ултразвучна контрола 
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола 

5. Центар за третман на хронични рани

 • декубитални рани 
 • артериски и венски улкуси 
 • дијабетично стопало 
 • Хирушки рани 

6. Трудова медицина д-р Лидија Аврамовска Силјановска

 • Систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа 
 • лекарски уверенија за сите намени 

7. Дерматовенерологија д-р Елизабета Ризова

Дерматолошки прегледи 

 • Венеролошки прегледи со можност за земање на брисеви за сексуално преносливи болести и нивно микробиолошко испитување 
 • Крио терапија (течен азот) –третирање на брадавици-verucae, pailoma, condiloma и други доброчудни промени на кожата 
 • Третман на хронични рани (улкуси, декубитални рани, хирушки рани) 
 • Хемиски пилинг –Neostrata Мезотерапија -Dermoroller 
 • Дермални хијалуронски филери 
 • Епилација со Луменис Диоден ласер Light Sheer -ласерско трајно отстранување на несакани влакна 

8. Офталмологија д-р Оливера Трајковска

 • биомикроскопски преглед 
 • одредување на диоптер 
 • мерење на очен притисок 
 • преглед на очно дно 
 • отстранување на страно тело 

9. Матичен лекар д-р Нада Настевска, д-р Снежана Новина

 • лекарски прегледи 
 • издавање на рецепти 
 • упати 
 • боледувања 
 • апликација на терапија 
 • домашна посета 

10. Дневна болница

11. Дијагностичка биохемиска лабораторија

 • хематолошки анализи 
 • биохемиски анализи 
 • хормони 
 • тумор маркери 

12. Дијагностичка микробиолошка лабораторија д-р Ѓорги Ефтимовски

 • сите видови на брисеви 
 •  серолошки анализи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.