Специјалистички преглед на тироидна жлезда! 54% попуст на преглед на тироида (ЕХО + ЕКГ) и тироидни хормони (ТСХ+Т4) во ПЗУ Рес Хумана во вредност од 3100 ден. по цена од 1430 ден.

Цена

1430 ден.

Вредност

3100 ден.

Попуст

54%

Заштеда

1670 ден.

Преостанато време

Купени: 68

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

 • Специјалистички интернистички преглед со мислење и терапија (во вредност од 600 ден.)
 • ЕКГ (во вредност од 300 ден.)
 • Ехо на тироидна жлезда (во вредност од 800 ден.)
 • Тироидни хормони (ТСХ+Т4) (во вредност од 1400 ден.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.04.2021 до 25.12.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Навремена дијагноза → навремено лекување → спречување на компликации!

Секој човек над 35 годишна возраст потребно е да ја провери тироидната жлезда без разлика дали има или нема симптоми и/или знаци

 • прекумерно се дебелеете или слабеете
 • поспани сте или пак хиперактивни
 • имате срцебиење (тахикардија, аритмија)
 • нервозни сте
 • прекумерно се потите
 • имате тремор
 • имате претерано сува или влажна кожа
 • неправилни менструални циклуси

Тироидните хормони имаат многу важна улога кај човекот. Уште од феталниот период кога бебето е во стомакот на мајката одговорни се за раст и развој на цело тело посебно на мозокот. Кај возрасни имаат улога во одржување на метаболизмот на протеини, масти и шеќери но и на витамини, одржување на базалниот метаболизам и топлина на телото, синтеза на протеини, раст и развој на коските заедно со хормонот на раст. Тие имаат влијание на сите органи во телото: на срцето и крвните садови доведуваат до вазодилатација, одржување на крвниот притисок и срцева фреквенција, влијаат на дишењето, на системот за варење и на психичкиот статус.За утврдување на функцијата на тироидна жлезда потребно е да се направи ехо на тироидна жлезда и тироидни хормони ТСХ и фТ4.

За компанијата

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција Спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер

Центар за остеопороза

 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за гастроентерохепатологија д-р Христијан Писевски

 • Гастроентерохепатолошки преглед
 • Аноскопија
 • Ректоскопија
 • Склерозација и лигатура на хемороидални јазли
 • Дилатација на анална фисура

Центар за дерматовенерологија д-р Елизабета Ризова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)
 • Хемиски пилинг –Neostrata
 • Мезотерапија:
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели –ANTI ACNE
 • Протокол за коктели-MEZOLIFT I STAREENJE
 • Протокол за коктели-KOSA
 • Протокол за коктели –Hyperpigmentacii–Избелување
 • Протокол за коктели-Стрии и лузни
 • Дермални хијалуронски филери:
 • Princess-filler (hijaluronic acid)- Универзален третман
 • Princess-volume-третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich-мезотерапија третман
 • Епилација со Луменис Диоден ласер Light Sheer
 • Ласерско трајно отстранување на несакани влакна
 • Фотодермолиза на фоликул на влакно

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија –највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • ЗД мамографски преглед (томосинтеза)-особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS(автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под  ултразвучна  контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

Педијатрија д-р Емилија Минова

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Центар за третман на хронични рани

 • Декубитални рани
 • Артериски и венски улкуси
 • Дијабетично стопало
 • Хирушки рани

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • Систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • Лекарски уверенија за сите намени
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.