38% попуст на специјалистички преглед и мислење за остеопороза + дензитометрија на коски во Рес Хумана во вредност од 4000 ден. по цена од 2500 ден.

Цена

2500 ден.

Вредност

4000 ден.

Попуст

38%

Заштеда

1500 ден.

Преостанато време

Купени: 17

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

 • Специјалистички преглед и мислење за остеопороза
 • Дензитометрија - стандард за поставување точна и прецизна дијагноза за остеопороза, проценка на коскена густина на колкови и рбет

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.03.2023 до 30.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот можете да го користите секој работен ден до 16:00 часот
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

DXA - ДЕНЗИТОМЕТРИЈА – Златен стандард за поставување точна и прецизна дијагноза за остеопороза проценка на коскена густина на колкови и рбет. Оваа метода е најсигурна, eдноставна, прецизна, безболна, безбедна.

ОСТЕОПОРОЗАТА МОЖЕ ДА СЕ СПРЕЧИ, ЗАБАВИ И ЛЕКУВА КАЖЕТЕ МУ ДА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

За кој се препорачува:

 • Сите жени постари од 55 год.
 • Сите мажи постари од 60 год.
 • Сите кои се здобиле со скршеница
 • Сите со семејна историја на болеста (мајка, татко, баба, дедо, тетка)
 • Сите оние кои имаат ризик фактор за остеопороза

РИЗИК ФАКТОРИ ЗА ОСТЕОПОРОЗА:

 • Рана менопауза (пред 45та година)
 • Намален внес на калциум и Витамин Д
 • Зголемено внесување на алкохол
 • Пушење повеќе од 20 цигари дневно
 • Низок раст и стини коски
 • Намалена физичка активност

РИЗИК ФАКТОРИ ЗА СЕКУНДАРНА ОСТЕОПОРОЗА:

 • Шеќерна болест
 • Ревматоиден артрит
 • Нарушена функција на штитна жлезда
 • Употреба на гликокортикоиди
 • Антикоагуланси, седативи

ПЗУ Поликлиника Рес хумана поседува најсовремена апаратура за дијагностика на заболувања и палета на прегледи кои ги изведува високо професионален тим. 

За компанијата

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер

Центар за остеопороза Д-р Весна Папазоска

 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за дерматовенерологија д-р Емилија Минова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)
 • Хемиски пилинг -Neostrata
 • Мезотерапија
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели - ANTI ACNE
 • Протокол за коктели- Мезолифт и стареење
 • Протокол за коктели-Коса
 • Протокол за коктели -Хиперпигментации-Избелување
 • Протокол за коктели-Стрии и лузни
 • Дермални хијалуронски филери
 • Princess-filler (hyaluronic acid)- Универзален третман
 • Princess-volume-третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich-мезотерапија третман
 • Епилација со луменис диоден ласер Light Sheer
 • Ласерско трајно отстранување на несакани влакна
 • Фотодермолиза на фоликул на влакно

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија - највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • ЗД мамографски преглед (томосинтеза) - особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS (автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под ултразвучна контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

Педијатрија д-р Розита Хаџи Манчева (консултант Проф. Стефанка Грујовска педијатар гастроенхепатолог)

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • Систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • Лекарски уверенија за сите намени
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.