2 ја следат оваа компанија


РЕСЕПТ+ гел за раце со CBD

155 ден.

Опис

СОСТАВ

Гелот содржи Ethanol 587.8 g/l (70% v/v) (IUPAC, ISO).

Останати состојки: вода, D-пантенол, карбомер 140, глицерол, ментол, триетаноламин, канабидиол, полиетиленгликол 60/хидрогенизирано рицинусово масло, хлорофилин 97%.

ШТО ПРЕТСТАВУВА РЕСЕПТ+ гел И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА

РЕСЕПТ+ гел за раце со CBD е биоцид класа РТ1, се употребува како антисептик за раце. РЕСЕПТ+ гел за раце со CBD содржи канабидиол (CBD) и  D-пантенол и глицерол кои имаат навлажнувачки ефект, со што се спречува црвенилото и сушењето на кожата и се штити и негува кожата на рацете.

 ПОДАТОЦИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА

За раце (со втривање): По нанесување на 2 до 3 ml РЕСЕПТ+ гел за раце со CBD, гелот се втрива околу 60 секунди на рацете (дланки, наддланки, прсти, зглобови) додека не се исушат. Не се промива.

 ПОДАТОЦИ КОИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ ПРЕД УПОТРЕБА

САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА.

Не смее да се нанесува на телесните празнини, на слузокожата и на очите, како и на оштетена кожа (или кожа со ранички од различен вид). При контакт со очите, внимателно да се испира со ладна вода.

ПАКУВАЊЕ

Пластичен контејнер со 30 ml гел.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.