2 ја следат оваа компанија


РЕСЕПТ раствор За дезинфекција на раце и површини

130 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

Моќен дезинфициенс со брз и сигурен ефект

За дезинфекција на раце и површини (предмети, материјали, опрема во домаќинства , јавни институции и болници)

УНИШТУВА 99,9 % ОД БАКТЕРИИТЕ

СОСТАВ

Растворот содржи Ethanol 670 g/l (80% v/v) (IUPAC,ISO)

Останати состојки*: глицерол и вода.

ШТО ПРЕТСТАВУВА РЕСЕПТ раствор И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА

РЕСЕПТ растворот е биоцид класа РТ1/РТ2, се употребува како антисептик, за дезинфекција на раце. Употребен како дезинфициенс ги уништува најчестите микроорганизми на различни површини, на предмети во домаќинствата, јавни и индустриски објекти, вклучително и во болници.

ПОДАТОЦИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА

За дезинфекција на раце (со втривање): По истурање на 2 до 3 ml  РЕСЕПТ раствор на рацете, течноста се втрива околу 60 секунди на рацете (дланки, наддланки, прсти, зглобови) додека не се исушат. Не се промива.

За дезинфекција на различни површини:  Се истура тенок слој РЕСЕПТ раствор на површините и растворот се остава да делува 60 секунди.

ПОДАТОЦИ КОИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ ПРЕД УПОТРЕБА
САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА.

Не смее да се употребува за промивање на телесните празнини, на слузокожата и на очите, како и на оштетена кожа (или кожа со ранички од различен вид). При контакт со очите, внимателно да се испира со ладна вода.

ПАКУВАЊЕ

Пластично шише со 500 ml раствор.

Пластично шише со 1000 ml раствор.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.