8 ја следат оваа компанија


Респирограм/ Респораторен вежбач ТРИФЛО

630 ден.

Опис

Респирограм / Респораторен вежбач ТРИФЛО (со 3 топчиња)

Респираторниот вежбач е уред наменет за зајакнување на мускулите за дишење. Помага при развој, подобрување и одржување на респираторниот фитнес. Ова помагало е направено за независна и контролирана гимнаситка на дишењето. Погоден е за употреба од страна на пациенти кои постојано лежат во кревет, бидејќи кај нив може да се јави послабо дишење како резултат на насобраниот секрет во белите дробови. За полесно дишење и вежбање на белите дробови, се препорачува да го користите овој вежбач / респирограм неколку пати во текот на денот.

Исто така, овој уред се препорачува за:

 • употреба од страна на лица заболени или прележани од КОВИД 19
 • употреба од страна на лица со белодробни заболувања
 • за пост-оперативни вежби ( операции на срце, гради, стомак и сл...)
 • Боја: зелена

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "KM Medical"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е основана во 1993 година и е една од првите веледрогерии која се занимава со ПРОДАЖБА и СЕРВИС на медицинска опрема. За сите овие години откако постоиме, клиентите секогаш претставуваат приоритет во нашето работење. Нашето мото е Минатото за традиција - квалитет за иднина!
Нашата палета на производи вклучува голем избор на мерачи на крвен притисок, мерачи на шеќер во крв, инхалатори, прочистувачи (јонизатори) и овлажнувачи (освежувачи) на воздух, стетоскопи, инфра – црвени солукс лампи, дигитални топломери, концентратори на кислород, уреди за ноќна апнеа, УВ лампи за дезинфекција и друга медицинска опрема.

Традиционално соработуваме со светски реномирани фабрики за производство на медицинска опрема. Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е ексклузивен овластен увозник и дистрибутер за компаниите BOKANG, Elettroplastica, Tianjin Empecs Medical (Medisign), efbe – schott, KARE Medical,Citizen, Jumper, Greatcare и др.
 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.