Недела на храна #СкопјеГурман! Оригинални специјалитети во идиличен амбиент! До 36% попуст на јадење по избор: ребро со кременадла, телешки бифтек Монако или рижото во вргањ во Ресторан Електра Гарден

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! Оригинални специјалитети во идиличен амбиент! До 36% попуст на јадење по избор: ребро со кременадла, телешки бифтек Монако или рижото во вргањ во Ресторан Електра Гарден

Цена

286 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

440 ден.

Попуст

35%

Заштеда

154 ден.

Купени : 17

 • 19-ти Ноември бр.1/1 Брвеница, Тетово 1216 Тетово, Македонија

 • 044 337 350

 • office@elektra-garden.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 01:00 Саб-Нед: 10:00 - 01:00

Добивате

Јадење по избор:

 • Телешки бифтек Монако, цена: 780 ден. 499 ден. 
 • Рижото во вргањ (300 гр.), цена: 260 ден. 169 ден. 
 • Ребро со кременадла во 'BBQ" сос (400 гр.), цена: 440 ден. 286 ден.

Опција за Скопско 1+1 гратис: Скопско или Smooth 0.3l, цена: 80 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!


Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2018 до 20.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Понудата не може да се користи во Недела
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи "за носење"
 • За секој купен купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско пиво гратис
 • Колку купони за пиво Скопско купите, толку пива гратис добивате
 • Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Опис

Под падините на Шара, во срцето на најголемиот вишнов овоштарник во Полог се наоѓа новиот ресторантски комплекс Електра Гарден. На само 20 минути возење од Скопје Ве очекува нашиот тим на професионални готвачи кои посветено и со голем ентузијазам создаваат нови вкусови кој ќе ви ги разбуди сетилата. Со својот идиличен рустичен амбиент во прекрасна градина на повеќе од 10.000 м2, Електра Гарден претставува место за опуштање и уживање за целото семејство. Со посебен акцент на најмалите, просторот е адаптиран со игралиште, декоративно езеро со фонтани како и пространи тревници каде можат дечињата безгрижно да си играат.

Во најжешките летни денови, свежиот воздух кој патува од падините на Шара дополнително го зголемува ефектот на максимално уживање. Место далеку од градскиот метеж и бучава, направено за Ваше задоволство.

Користејќи најквалитетни намирници од регионот создаваме врвни јадења со природата околу нас и традиционалната кујна како инспирација. Комплетно опремен со италијанска кујнска опрема и професионани готвачи ве каниме да пробате некој од нашите специјалитети каде шумски печурки, шарско сирење,зреен кашкавал, селекција на домашни димени меса, специјално одгледуван зеленчук од нашите соседи за вкусни салати се само неколку причини повеќе зошто треба да го посетите нашиот ресторан.

Ресторанот располага со отворен дел со капацитет од над 150 гости за Вашите родендени, крштевки и други помали веселби. Покрај летната тераса Ви нудиме свечена сала за свадби, семинари и други поголеми настани со капацитет од 450 гости. Со организиран паркинг за повеќе од 350 автомобили дури и со најголемите предизвици се справуваме со леснотија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.