#СкопјеГурман! Специјалитети за сечиј вкус! До 50% попуст на јадење по избор: салати, бургер, пилешко, бифтек, свинско филе или десерт по избор во Ресторан Мадера

Цена од

70 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

140 ден.

Попуст

50%

Заштеда

70 ден.

Купени: 94

 • Restoran Madera, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071 399 706

  restoranmaderaskopje@gmail.com

Добивате

Опции на понудата:

Салата Мадера 390 ден. 195 ден.
Салата Егзотик 250 ден. 125 ден.
Брускети со чаден лосос 350 ден. 210 ден.
Пржени суви сливи и урми во сланина со прелив од слатко од смокви 260 ден. 165 ден.
Мадера бургер 320 ден. 192 ден.
Азиско пилешко 340 ден. 170 ден.
Свинско филе со кајмак 520 ден. 312 ден.
Бифтек Франциско 1,400 ден. 840 ден.
Чиз кејк 150 ден. 75 ден.
Панакота 140 ден. 70 ден.
Скопско или Smooth 0.3l (1 + 1 гратис) 90 ден.

*Составот на јадењата може да ги погледнете во делот Опис

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.06.2019 до 20.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење

Опис

Состав на јадењата:

 • Салата Мадера: марула, рукола, росбиф, пармезан, авокадо, сушен домат, семки, сончоглед, кромид, мадера дресинг
 • Салата Егзотик: марула, рукола, круша, авокадо, брусница, сончоглед, семки, слатко од смокви
 • Брускети со чаден лосос: чаден лосос, крем сирење, копар, шери
 • Пржени суви сливи и урми во сланина со прелив од слатко од смокви: суви сливи, урми, сланина, слатко од смокви
 • Мадера бургер: 200 грама плескавица, чедар, сланина, јајце, марула, рукола, домат, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос
 • Азиско пилешко: 300 грама пилешки гради, ананас, пиперки, кромид, кикирики, соја сос, слатко чили
 • Свинско филе со кајмак: 300 грама свинско филе, кајмак, пире од компир и морков
 • Бифтек Франциско: 400 грама зреен говедски бифтек, пире од компир и морков

Нов простор, нова енергија, нова хармонија за сите вас кои сакате да уживате во добра храна, добро вино и врвни специјалитети.

Ресторан Мадера се наоѓа надвор од секојдневните гужви, во исклучително мирна средина, во која вашето уживање е наш приоритет. Нашите мајстори од кујната се тука само за вас да ги вкусите најубавите специјалитети, и да уживате во добро вино.
Терасата на Ресторан Мадера е вистинко задоволство за сите сетила.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.