Грижете се животната околина со реупотребливи шишиња изработени од еколошко некршливо стакло! До 30% попуст на Retap шише или бокал во големина по избор + доживотна гаранција од Ecotip / Retap

РАСПРОДАДЕНО

Грижете се животната околина со реупотребливи шишиња изработени од еколошко некршливо стакло! До 30% попуст на Retap шише или бокал во големина по избор + доживотна гаранција од Ecotip / Retap

Цена

575 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

814 ден.

Попуст

29%

Заштеда

239 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 57

 • Орце Николов 190-3/5, Скопје

 • 070 219 751; 3176 920; 3176 907

 • info@filtracija.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 16:00

Добивате

 Retap шише или бокал во големина по избор + капаче во боја по избор + доживотна гаранција:

 • Retap шише 0,3 l, цена: 814 ден. 575 ден.
 • Retap шише 0,5 l, цена: 984 ден. 695 ден.
 • Retap шише 0,8 l, цена: 1231 ден. 860 ден.
 • Retap бокал 1,2 l, цена: 1635 ден. 1139 ден.

* Шишињата се изработени од боросиликатно стакло: високо издржлив и квалитетен материјал кој трае и ги издржува повеќето влијанија

* Детални карактеристики на производите можете да погледнете во делот ОПИС


Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.05.2018 до 12.06.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен.
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски).
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката.

Опис

Спецификација за сите шишиња:

Безбедно е за користење во машини за миење садови, микробранови и ладилник. Шишето Retap е дизајнирано во Данска и произведено во Европа. Повторното полнење на шишето за еднократно користење е лесно, евтино и наједноставен чин на личен екологизам што можете да го направите. Со полнење на еднократното шише за обновување можете да помогнете да се намали влијанието врз животната средина за транспорт на вода низ целиот свет и значително да се намалат планините на ѓубрето создадено од пластични шишиња.
Една од главните карактеристики на Retap Шишињата е дека тие се дизајнирани да ја одржат чиста водата од чешма:

 •  Шишето Retap е дизајнирано без рабови за почиста и поздрава вода.
 •  Retap Шишињата лесно може да се чистат во машина за миење садови.

Спречете ги и отстранете ги дамките

Боросиликатното стакло нема да се истроши со текот на времето, но калциумот и магнезиумот во вода од чешма можат да остават (неповредливи) дамки на стаклото. Ако вашата машина за миење садови не е во можност да ги отстрани овие дамки, имаме неколку совети како да направите вашето Retap Шише да сјае како никогаш порано:

 • Секогаш мијте го шишето Retap и капакот пред употреба.
 • Не оставајте вода во шишето кога не е во употреба. Тоа го зголемува ризикот да се појават остатоци од калциум.
 • Исплакнете го Retap шишето со вода од чешма пред повторно полнење.
 • Користете оцет за отстранување на остатоци од калциум. Можете да ставите чист оцет и да го промешате заедно со капакот на шишето или можете да измешате оцет со вода и да го оставите да отстои преку ноќ.
 • Ако го исчистите шишето Retapa рачно: користете четка за шишиња. Тие се достапни во повеќето продавници со апарати за домаќинство.

Животна гаранција

Нашите шишиња се направени од боросиликатно стакло: високо издржлив и квалитетен материјал кој трае и ги издржува повеќето влијанија. Ако вашето Retap Шише случајно се скрши, ве молиме пополнете го формуларот за гаранција и испратете слика од вашата фискална потврда и вашето скршено шише. Потоа, ние ќе ви испратиме ново шише што е можно поскоро. Доживотната гаранција важи само за Retap Шишиња со стандарден Retap печат. Ве молиме чувајте го капакот, ние само го заменуваме шишето. Нашата Доживотна гаранција важи само во ЕУ (+ Швајцарија и Македонија). Потребна ни е копија од вашата потврда за купување и слика на скршеното шише. Постои трошок од 310 денари за превоз и манипулација по шише.

1. Retap шише 0,3l

 • Изработено од боросиликатно стакло
 • Со доживотна гаранција
 • Материјал: боросиликатно стакло
 • Висина:155 мм.
 • Дијаметар:68 милиметри. (максимум)
 • Тежина:183 гр. (со капакот)

Понекогаш помалку е повеќе. Retap Шишето 03 ја има целата сила и издржливост на поголемите шишиња, но удобно се вклопува во држач за чаши или мала торбичка за носење. Додека е помал во литража, отворот на Retake Bottle 03 останува во согласност со останатиот дел од Retap. Ова значи дека можете лесно да ги менувате капаците од кое било од вашите шишиња.

2. Retap шише 0,5l

 • Најпопуларен избор
 • Изработено од боросиликатно стакло
 • Со доживотна гаранција
 • Материјал: Боросиликатно стакло
 • Висина: 190 мм.
 • Дијаметар: 80 мм. (максимум)
 • Тежина: 202 гр. (со капакот)

Retap Шишето 05 е нашето најразновидно шише. Без разлика дали тоа е придружник на вашата работна маса или вашиот извор на хидратација кога сте во движење, Retap Шише 05 е најпопуларниот избор. Тоа удобно се вклопува во вашата рака, додека секојдневно добивате совршен отвор за идеална количина на вода.

3. Retap шише 0,8l

 • Дизајнирано за гасење на најголемата жед
 • Погодно за дома, Изработено од боросиликатно стакло
 • Со доживотна гаранција
 • Материјал: боросиликатно стакло
 • Висина: 230 милиметри.
 • Дијаметар: 88 мм. (максимум)
 • Тежина: 200 гр. (со капакот)

Retap Шишето 08 е за дома на маса и е идеален за подвижна гозба. Најголемото шише по капацитет кое ја гаси дури и најголемата жед, додека лесно се вклопува во машината за миење садови. Прекрасниот дизајн додава визуелен интерес за секоја поставка на маса и служи како суптилен потсетник за да останете хидрирани.

4. Retap Бокал (Carafe)

 • Материјал: Боросиликатно стакло
 • Содржина: 1,2 литар
 • Споделување на вода со леснотија

Retap Бокалот може да содржи 1,2 литри. Ова ја прави карафата погодна за полнење на чешма и доведување до маса за да им служи на неколку луѓе. Изработена е од боросиликатно стакло, кое е силно и лесно и ги исполнува највисоките хигиенски стандарди. Тоа е чист материјал без олово или кадмиум, така што не може да ја загади својата вода и е 100% сигурен за вашето лично здравје. Карафата има сличен едноставен и функционален скандинавски дизајн како и нашите наградени Retap Шишиња. Ова гарантира оптимален проток на вода и рамнотежа. Retap Бокалот лесно може да се контролира со само една рака. Retap Бокалот доаѓа со капаче од ореово дрво и TPE капаци со ист квалитет и материјал како и капаците на Retap Шишињата.

Еcotip

Еcotip е модерна, приватна и општествено одговорна компанија која веќе е лидер во неколку дејности во регионот, основана во септември 1998 година.

Размислуваме глобално, но делуваме локално, работиме со најдобрите светски компании во своите дејности и сме нивни партнери, а нивниот квалитет и енергија заради кои се глобални лидери, ги пренесуваме на истото ниво.

Од првиот ден инвестираме во постојан развој на компанијата. Не превземаме, туку создваваме сопствен кадар, имплементираме стандарди во работењето, општествено сме одговорни преку нашиот однос кон државата и природата и тежнееме кон совршенство.

Наша цел:  Максимално да обезбедиме придонес кон природата и нашето опшество.

Retap – Retap значи дополнување на вода од чешма

Retap беше основана од три ентузијастички претприемачи од Данска, кои првично беа под влијание на читањето за акумулацијата на пластични ѓубре во океаните, главно составени од пластични шишиња. Станавме свесни за негативното влијание на флаширана вода врз животната средина. Сметавме дека нешто мора да се направи. Затоа, ние ги насочивме нашите умови кон дизајнирање на шише кое е специјално дизајнирано за пиење на вода од чешма.
Нашата мисија во Retap е да го трансформираме начинот на кој пиеме вода. Без разлика дали сакате вашата водата да се филтрира или да биде директно од чешмата, полнењето на шише за повеќекратно користење е лесен, економски поисплатлив и еко-пријателски начин за пиење вода. Шишето за лична хидратација Retap е специјално дизајнирано за да ви даде најдобро искуство за пиење. Удобно да се држи, со капак против истурање, нашиот наградуван дизајн осигурува дека ќе уживате во секој голтка. Шишето Retap е дизајнирано во Данска и произведено во Европа.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ